Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Про проведення пероральної  імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Миколаївської області

25.09.2019
Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Арбузинського району в 2019 році з 24.09.2019 року планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.

Літаки оснащені системами GPS і системи скидання вакцини для підтвердження, що ці засоби повітряного транспорту слідують заздалегідь встановленими лініям і документування того, що на даній лінії було викладено запланована кількість доз.

Для  фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади GPS. Мінімальна щільність принад повинна бути не менше ніж 20 доз/км.

Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:

  • обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;
  • принади розкидаються рівномірно  в межах визначеної території.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула  з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується  високоімунна антирабічна вакцина Орсівак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Прохання до мешканців області з порозумінням відноситись до даного заходу при виявленні приманок – не брати в руки, не переносити та не руйнувати.

Сказ - особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцифаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить  у п’ятірку  небезпечних зооантропонозів,  що завдають соціально-економічні збитки.