Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

11.04.2019
Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається  11 квітня на честь події, яка мала  місце  11  квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

З нагоди пам’яті цієї дати   Южноукраїнський міський історичний музей запросив своїх відвідувачів на інформаційну хвилинку «Дитинство за колючим дротом». Гостями заходу були учні 1-Б класу Южноукраїнської гімназії №1, для яких слово «концтабір» практично незнайоме.

Науковий співробітник музею розповіла про жахіття концентраційних таборів, згадала і про Бухенвальд, і про Освенцім, і про Саласпілс, відомий своїми знущаннями над дітьми, і про «притулок» у Макіївці, маленьким жертвам якого встановлено єдиний в Україні пам’ятник. Не забули, також, і про жительку нашого міста – Євгенію Лаврентіївну Пустовойт, яка була в’язнем конслагерю «Равенсбрюк».  Потім гімназисти переглянули відеоматеріал, в якому розповідається про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.  Біографії цих людей – справжні уроки мужності для молодого покоління.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли більш ніж 18 мільйонів чоловік. Розум не сприймає статистики і втрат серед мирного населення. Але душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни.


 

За довідками з приводу організації екскурсій звертайтесь за адресою:

м. Южноукраїнськ,

вул. Набережна Енергетиків 12-а,

тел.(05136) 2-12-71.