Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Інформує Южноукраїнське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області

14.02.2019
Южноукраїнське відділення Управління ВД ФСС України в Миколаївській області

12 лютого 2019 року в приміщенні Южноукраїнського міського відділення управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України в Миколаївській області проведено  засідання круглого столу за участю інженерів з охорони праці та осіб відповідальних за охорону праці підприємств, установ, організацій м.Южноукраїнська  і Арбузинського району з питань: «Аналіз виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах м. Южноукраїнська та Арбузинського району 2018 рік. Система управління охороною праці (СУОП) – вивчення передового досвіду ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» та ДПЕМ ПАТ «Атомсервіс».

Світлана Гут, начальник відділення, проаналізувала стан виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах міста та Арбузинського району,  так за 2018 рік

до відділення  (за оперативними даними) надійшло 3 повідомлення про нещасні випадки, внаслідок яких постраждали 3 особи. Нещасні випадки сталися на підприємствах: ПрАТ «Юженергобуд»,  ВП «Южно-Українська АЕС», ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 83)». Крім того в 2018 році зареєстроване одне професійне захворювання, яке сталося  в КЗ «Южноукраїнська міська лікарня».

До основних подій, які призвели до нещасного випадку відносяться:

дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються.

До організаційних причин, які призвели до нещасного випадку:

  • порушення трудової і виробничої дисципліни, в тому числі, невиконання посадових обов’язків та вимог інструкцій з охорони праці;

Аналіз травматизму дає змогу не лише виявити причини, а й визначити закономірності їх виникнення. На основі такої інформації розробляють заходи та засоби щодо профілактики травматизму. 

На засіданні круглого столу передовим досвідом з впровадження та функціонування системи управління охороною праці поділилися спеціалісти з охорони праці підприємств ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» та ДПЕМ ПАТ «Атомсервіс», розповіли про створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Засідання круглого столу проходило в діловій атмосфері, учасники мали змогу задати питання, які їх цікавили.

Наприкінці засідання Світлана Гут подякувала керівництву підприємств ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» Лісніченко В.А. та ДПЕМ ПАТ «Атомсервіс» Гуцолу В.І. за відповідальне ставлення до культури безпеки праці, всіх присутніх за співпрацю, побажала всім здоров’я і наснаги.