Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Як захистити дитину від опіків

21.11.2018
НКП «Южноукраїнський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Як захистити дитину від опіків

Опіки є одним із найпоширеніших видів травм - за даними ВООЗ, вони займають третє місце серед усіх видів травм мирного часу. Водночас, більшості випадків опіків можна запобігти, дотримуючись простих правил безпеки.

У 2016 році Україна мала одні з найвищих показників смертності від опіків у світі, поступаючись лише десяти країнам пострадянського простору та Африки. За даними Ценру громадського здоров'я МОЗ України, минулого року від опіків постраждало 7605 українських дітей.  Переважна більшість випадків (70%) - це побутові опіки.

Перша допомога при термічних опіках

1. Негайно зупиніть контакт з джерелом опіку.

2. Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури.

3. Не прикладайте до рани лід - це категорично заборонено. Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Якщо він і може допомогти, то радше під час загоєння ран.

4. Зніміть будь-який одяг або прикраси, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри.

5. Прикрийте рану стерильною пов’язкою.

6. Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.

7. Можна також дати знеболювальний лікарський засіб, наприклад парацетомол чи ібупрофен, які використовують для полегшення болю будь-якого типу та інтенсивності.

8. Отпимальна поза для людини з опіком обличчя або очей, - сидяча. Це допоможе зменшити набряк.

9. За потреби телефонуйте 103.