Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

12 громадян загинули минулої доби на пожежах в Україні

21.02.2018
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Взимку рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості загиблих на пожежах у житловому секторі. Лише впродовж доби 20 лютого вогонь забрав життя 12 українців. Загалом від початку року внаслідок побутових пожеж загинуло вже 423 особи, а постраждало — 235.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у приміщенні, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Зокрема, тільки у Черкаській області минулої доби виникло 3 пожежі у житловому секторі, на яких загинуло 5 громадян. Так, у селі Дмитрівка Золотоніського району у приватному одноповерховому житловому будинку на пожежі загинули 2 особи 1941 та 1939 років народження. Ще двоє людей 1944 та 1964 років народження вчаділи внаслідок займання у селі Червона Слобода Черкаського району. Цього ж дня, у тому ж районі в селі Руська Поляна вогонь також забрав життя людини.

На Дніпропетровщині, а саме: у селі Мар'ївка Павлоградського району та у селі Олександропіль Солонянського району 20 лютого сталося одразу дві смертельні пожежі, на яких загинули двоє чоловіків.

Шкода, що нагадувати громадянам про важливість дотримання правил пожежної безпеки доводиться у такий жорстокий спосіб - красномовною статистикою...

Випадки загибелі на пожежах у побуті минулої доби були зафіксовані також у Запорізькій, Львівській, Полтавській областях, а також на Сумщині та у місті Києві.

Тож, заважаючи на кількість загиблих та постраждалих наших співвітчизників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • не паліть у ліжку;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним або газовим опаленням.

При виникнені пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

http://mk.dsns.gov.ua/