Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Алгоритм дій посадової особи при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного акту

03.10.2016
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

1. Посадова особа підприємства, організації, установи, при отримані інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного акту негайно доповідає своєму керівництву і через нього (а за відсутністю - через чергового установи або особисто) повідомляє у відділ в м. Южноукраїнську  Управління Служби безпеки України  в Миколаївській області тел. - 5-51-73, Южноукраїнське відділення Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області тел. 102, 2-54-00, відповідальному черговому управління з питань НС та ВПО Южноукраїнської міської ради тел. 2-15-47.

У випадку, коли об’єктом терористичного посягання є об’єкт або особи, які знаходяться під юрисдикцією іноземної держави (у т.ч. транспортний засіб з міжнародним захистом, що прямує територією України), про це повідомляються органи місцевої державної влади для подальшого сповіщення ними МЗС України.

2. Черговий УНС та ВПО, підприємства, організації або посадова особа, яка приймає повідомлення про теракт, повинні намагатись по можливості уточнити і мати наступні дані:

  • джерело отримання інформації;
  • час і точне місце події (адреса);
  • об’єкт посягання;
  • характер діяння (вибух, погроза вибуху, захоплення заручників чи ін.);

- кількість терористів, їх вимоги, озброєння, прикмети чи установчі дані, кількість заручників, стан їх здоров’я;

- обстановка, що склалась на останній час на об'єкті посягання;

- заходи, які вжиті адміністрацією або присутніми з реагування на подію.

Про прийняте повідомлення та отримані дані черговий або посадова особа негайно сповіщають органи МВС - СБ України, записує час і прізвище особи, яка прийняла повідомлення.

Відсутність повних даних не звільняє посадову особу від термінової доповіді.

3. Адміністрація об’єкту посягання по отриманню повідомлення та доведення інформації до правоохоронних органів повинна організувати:

- посилення охорони і пропускного режиму наявними силами;

- терміновий збір керівників і працівників режимних, охоронних, аварійно-рятувальних служб (якщо такі є);

- тимчасове призупинення функціонування об’єкту або його окремих ланок, виведення за його межі вільного персоналу, встановлення осіб, які опинилися у заручниках;

- надання допомоги потерпілим;

- зустріч правоохоронних органів.

4. Посадові особи виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради у випадку вчинення терористичного акту на підпорядкованій їм території, за узгодженням з керівником регіональної координаційної групи Антитерористичного центру, у разі потреби організовують:

а) транспортне забезпечення, у т.ч. спільне з органом ДСНС і адміністрацією об’єкту - евакуацію населення і вільного персоналу об’єкту посягання;

б) продовольче забезпечення учасників операції (продукти, питна вода);

в) доставку продуктів, тютюнових виробів, ліків, грошей та ін. на вимогу терористів;

г) забезпечення житловими приміщеннями евакуйованого з небезпечної зони населення;

д) підготовку медичних закладів для прийому можливих потерпілих