Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Відділення соціальної допомоги вдома КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнськ»

17.07.2017
КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська"

Відділення соціальної допомоги вдома комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнськ» територіального центру створено для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування не менш як 80 одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Відділення соціальної допомоги вдома забезпечує надання соціальних послуг:

- громадянам похилого віку;

- інвалідам (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;

- хворим з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм інвалідності, але не більш як чотири місяці.

Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам (які досягли 18-річного віку), хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечувати їм догляд і допомогу.

Надання соціальних послуг таким громадянам здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.

На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і територіальним центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.

У виняткових випадках громадяни, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнятися від плати за надання соціальних послуг в структурних підрозділах територіального центру в разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі, також можуть звільнятися від оплати за надання соціальних послуг учасники бойових дій, інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, які проживають самотньо тощо. Для цього Южноукраїнська міська рада самостійно або через утворену нею комісію приймає рішення про звільнення громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, від зазначеної плати.

У складі відділення працює 12 соціальних робітників, які надають допомогу у веденні домашнього господарства - закупівлю та доставку продуктів харчування, ліків та інших товарів, допомогу у приготуванні їжі, доставку гарячих обідів, прибирання (допомогу у прибиранні) житла, прання;

  надання інформації з питань соціального захисту населення;

  допомогу в оформленні документів, внесення платежів;

  допомогу в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами - виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я;

  допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації;

Відділення соціальної допомоги вдома не здійснює соціального обслуговування громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

У відділенні соціальної допомоги вдома протягом звітного року надано послуги  124 потребуючим допомоги одиноким і самотньо проживаючим громадянам похилого віку та інвалідам, з них 19 особам – за оплату. 9 осіб звільнено від оплати.

Підопічні відділення задоволені соціальною послугою догляду вдома, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга догляду вдома не надавалась. З боку підопічних та їхніх родичів надходять позитивні відгуки роботи соціальних робітників, що свідчить про якість надання послуг.

Високий професіоналізм, співчуття та небайдужість, підтримка вразливих верств населення є запорукою успіху роботи відділення.