Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

УВАГА ! Звертаємось до Вас з проханням!

28.01.2014
Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохорон.органами

 УВАГА ! Звертаємось до Вас з проханням!

Якщо Ви побачили, що людина лежить на вулиці довгий час та не рухається, знаходиться на одному місці, чи перебуває в стані алкогольного сп’яніння або їй стало зле, не залишайтеся байдужими, прийдіть їй на допомогу, адже Ви можете врятувати чиєсь життя. У даному випадку телефонуйте за номерами «101» або «103» та повідомте про місце перебування таких людей. 

Повідомляємо адресу  тимчасового перебування та харчування людей, що потрапили до осередку надзвичайної ситуації в період різкого погіршення погодних умов:

Дружби народів, 21 – міський автовокзал

Телефони  гарячої  лінії  щодо попередження замерзання :

5-50-11,   2-15-47 (цілодобово),  101,  103

Щорічно до лікувальних закладів України надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань. Так, у Миколаївській області зафіксовано 12 постраждалих від дії низьких температур, один з яких загинув.

Щоб уникнути переохолодження й обмороження, дотримуйтесь основних правил поведінки в умовах низьких температур:

Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.

Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючим.

У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.

Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.

 Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа.  разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.

Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля.

Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає. Не мочіть шкіру – вода проводить тепло швидше ніж повітря. Не виходьте на мороз із вологим волоссям. Вологий одяг і взуття (наприклад, людина впала у воду) необхідно зняти, витерти людину, при можливості переодягнути її в сухий одяг та якнайшвидше доставити до теплого приміщення.

Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Населення міста на період негоди просимо обмежити пересування на власному транспорті та при паркуванні у дворах забезпечити безперешкодний проїзд комунальної техніки.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

 У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте 2-15-47 або 101.