Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Перша медична допомога при утопленні

15.08.2012
Управління праці та соціального захисту населенн

З початку року в м.Южноукраїнську на воді загинуло 2 особи. Щоб не сталося лиха діяти у випадку утоплення треба швидко та послідовно:

1) Покласти постраждалого на спину.

2)    Відкрити йому рота пальцями, загорнутими у серветку або носову хустинку, видалити з порожнини рота пісок, мул та інші сторонні предмети.

3)    Максимально розігнути хребет у шийному відділі (але не робити цього, якщо є підозра на пошкодження шийного відділу хребта), за підборіддя висунути вперед нижню щелепу. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стиснути крила носа.

4)    Набрати повітря у свої легені, щільно охопити відкритий рот та зробити пробне вдування повітря в легені. Контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є – продовжуйте. Якщо грудна клітка не підіймається або підіймається надчеревна ділянка, повторіть все з пункту № 2. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проводять штучну вентиляцію не методом “рот в рот”, а “рот в ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань – 16-20 за хвилину.

5)    Для зовнішнього масажу серця розташуйтесь з боку від хворого; основу долоні однієї руки покладіть вздовж передньо-нижньої поверхні грудини, основу другої долоні впоперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулубу, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, синхронно з натискуванням на грудину, на сонних артеріях.

6) Через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з’явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. В тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, не зважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.