Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

ЯК СТАТИ ЛЕГАЛЬНИМ ТАКСИСТОМ?

27.01.2012
Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

 

На сьогодні в м. Южноукраїнську однією з проблем в автотранспортній сфері є нелегальні перевезення на таксі. За даними територіального управління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області на 1 жовтня цього року ліцензії, які дають законне право на перевезення пасажирів на таксі, мають 87 таксистів Южноукраїнська, проте станом на 01.01.2012 р. 69 офіційно припинили або знаходяться у процедурі припинення підприємницької діяльності, проте машин, які займаються перевезенням пасажирів легковим автотранспортом у місті не зменшилося. 

Професія таксиста дуже часто перетворюється на хобі, екстремали перевізники без жодних документів на перевезення абсолютно не відповідають за безпеку пасажира, не кажучи уже про якість перевезень

Сьогодні питанню легалізації діяльності водіїв таксі у нашому місті приділяється особлива увага. Контролюючими органами, будуть посилюватись дії по виявленню порушень законодавства у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на автомобілях таксі. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті, Головавтотрансінспекцією та податковою інспекцією здійснюватимуться планові, позапланові і рейдові перевірки таксистів на дотримання вимог діяльності таксі.

Що ж заважає таксистам легалізувати свій бізнес? Можливо, однією з причин є недостатня поінформованість про процедуру легалізації послуг таксі для фізичних осіб. Для цього ми спробуємо в доступній формі описати її.

Щоб займатися наданням послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу на таксі, перш за все потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності та обрати систему оподаткування, яка буде застосовуватися при здійсненні даного виду господарської діяльності (спрощену чи загальну).

Відповідно до п.34 ст.9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” діяльність із надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу на таксі підлягає ліцензуванню. Ліцензію на цей вид господарської діяльності видає Головавтотрансінспекція. Ліцензійна картка до ліцензії видається безкоштовно впродовж 30 днів з моменту подання документів для її отримання. Термін дії ліцензійної картки відповідає терміну дії ліцензії, до якої вона додається.

Щоб отримати ліцензію, необхідно обладнати машину під таксі (таксометром, "шашечками" на кузові, ліхтарем), забезпечити постійний медогляд водія і техогляд машини, укласти договір з СТО на планове обслуговування і договір з автостоянкою.

Оформлення ліцензії - не та стаття витрат, на якій потрібно економити, відповідно до ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за надання послуг із перевезень пасажирів без ліцензії до автомобільних перевізників застосовуються санкції у розмірі 1700,00 грн., а за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки – штраф у розмірі 510,00 грн.

На сьогоднішній день розроблений проект закону відповідно до якого розмір штрафу за діяльність без наявності ліцензії складатиме 17000,00 грн.

Отож легалізація перевезень на таксі коштуватиме значно дешевше, ніж сплата згаданих штрафів.

Отож фізична особа, що має намір на законних підставах здійснювати перевезення пасажирів на таксі, повинна бути зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності та сплачувати податки, мати ліцензію, ліцензійну картку, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також відповідно обладнаний автомобіль.