Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Заочна екскурсія «Туристичними стежками Миколаївщини»!

01.10.2017

 

З такою назвою до Дня туризму в Україні пройшла фотовиставка у виставковій залі Южноукраїнського  міського історичного музею. Глядачами виставки були учні навчальних закладів міста, вихованці гуртків туристично-краєзнавчого напрямку «Краєзнавчий» та «Юні музеєзнавці».

Багато жителів міста Южноукраїнська навіть не здогадуються, що Миколаївська область має неабиякий туристичний потенціал, багату історичну спадщину та безліч цікавих місць.

Дозвольте, маленький екскурс:

 Свято-Михайлівський Пелагеївський жіночий монастир

 

      Православний монастир, розташований на березі Софіївського водосховища у селі Пелагіївка Новобузького району Миколаївській області.

 

В 1897 році колезький радник Михайло Дурилін і корнет, інженер-технолог Андрій Дурилін, сини купця Ісідора Дуриліна  побудувати храм пам'яті своєї матері Пелагеї, що рано пішла з життя. В 1904 році храм було освячено.

 Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»

 

Античний «Поліс» розташовано біля села Парутине Очаківського району Миколаївської області. Був заснований вихідцями з міста Мілет у VI ст. до н.е. та проіснував до IV ст. н.е. Ця пам’ятка є унікальною для археології, історії, культури. Протягом тисячі років давні народи мешкали на цій території, залишивши по собі унікальні споруди та будівлі. Вся територія поселення та частина некрополю є Національним історико-археологічним заповідником.

 Альтанка (Царська ротонда)

 

Архітектурна пам'ятка міста Вознесенськ Миколаївської області.  Побудовано в міському парку до приїзду імператора Миколи І у 1837 р.

 

Царську ротонду встановили на високому насипному пагорбі і навколо було побудовано три кола терас.  Згодом тут розрісся прекрасний парк.

 

Сучасна споруда альтанки стоїть на центральній алеї, що проходить через парк ім. Островського.

 Природний заповідник «Єланецький степ»

Природоохоронна територія в Миколаївській області. Заповідник призначений для збереження та відтворення степових природних комплексів Правобережної України. Організовано для охорони найбільшої у Північно-Західному Причорномор'ї ділянки цілинного степу. «Єланецький спеп» є першим і єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні.

 

Створено природний заповідник 17 липня 1996 року Указом Президента України № 575.

 Кінбурнська коса 

 

Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Очаківському районі Миколаївської області. Займає крайню західну частину Кінбурнського півострова між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Ягорлицькою затокою Чорного моря. Довжина — близько 40 км, ширина — 8-10 км. На півдні України «Кінбурнською косою» частіше називають весь Кінбурнський півострів. Коса є частиною Чорноморського біосферного заповідника. На цій території також знаходиться національний природний парк «Білобережжя Святослава».

 Острів Березань 

 

 Острів в Чорному морі, що розташовано на відстані 8  км від міста Очаків та 4 км  від села Рибаківка Миколаївської області.

 

В античні часи сучасний острів був півостровом та з кінця VІІ ст. до н.е. на цьому місці існувало давньогрецьке місто Борисфен (Борисфеніда) – перше поселення греків на території України.

 

З 1778 до 1788 року. на острові Березань існувала турецьку фортеця, що розташовувалася у південній частині острова.

 Національний природний парк «Бузький Гард»

 

 Парк розташовано в долині річки Південний Буг, від міста Первомайськ до  Олександрівка Вознесенського району, а також в долині річки Велика Корабельна від села Благодатне до села Семенівка Арбузинського району, та річки Мертвовод від села Петропавлівка Братського району до села Актового Вознесенського району, включаючи долину річки Арбузинка від села Трикрати до села Актового.

 

НПП «Бузький Гард» створено Указом Президента України від 30.04.2009 № 279/2009.

 Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський»

 

Парк розташовано на ділянці долини річки Інгул Новобузького району Миколаївської області. Метою створення парку було збереження в природному стані ділянки долини річки Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами (фрагментами цілинного степу, гранітними відслоненнями, водотоками, лісовими насадженнями). Крім характерних для південноукраїнської зони степових, лучно-степових, лучних, лісових і наскельних видів тут трапляється багато прибузьких і причорноморських ендеміків. Також живуть рідкісні види тварин, що перебувають під охороною держави.

 Трикратський ліс

 

Державні заповідні урочища площею 247 га у Вознесенському районі Миколаївської області біля села Трикрати. До території належать урочища «Василева пасіка» і «Лабіринт». Через Трикратський ліс протікає річка Арбузинка.

 

Ліс було насаджено графом В. П. Скаржинським у першій половині XIX ст. поблизу його маєтку. На початку свого існування  Трикратський ліс був парком з численними стежками і містками.

 Науково-дослідницький інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія»

 

Миколаївська обсерваторія — одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована в 1821 році адміралом Олексієм Грейгом як морська. З 1912 року є Миколаївським відділенням Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії (ГАО). У 1935 році було включено в мережу наукових установ Академії наук СРСР як Миколаївське відділення ГАО.

 

Автором проекту головного будинку був головний архітектор Чорноморського адміралтейства Федір Іванович Вунш (1770–1836). Першим директором було призначено Карла Христофоровича Кнорре (1801–1883).

 Миколаївський краєзнавчий музей «Старофлотські казарми»

 

На сьогодні фонд Миколаївського краєзнавчого музею становить понад 160 тис. одиниць зберігання — найдавніші датовані епохою пізнього палеоліту, наймолодші — сучасністю. Одними з найцінніших є предмети археологічних розкопів з Ольвії та Криму, зброя запорозьких козаків, матеріали і артефакти з історії та становлення Миколаєва, суднобудівної промисловості міста тощо.

 Свято-Микільський соборний храм

 

Одна з визначних пам'яток міста Миколаєва, архітектурна пам'ятка державного значення. Кам'яний грецький Свято-Нікольський храм (нині — Свято-Микільський соборний храм) будували з 1803  до 1817 року. Значний внесок у будівництво було зроблено протоієреєм Карпом Павловським та архімандритом Захарієм Петропуло. У 30-ті роки XX ст. грецьку церкву закрили і використовували під склад. Під час Великої Вітчизняної війни було відновлено богослужіння, які тривають і донині.

 Миколаївський зоопарк

 

Один з найкращих зоопарків в Європі, розташовано в Миколаєві. Засновано 26 квітня 1901 року міським головою Миколою Леонтовичем  як приватна колекція.

 

До 1925 працював в будинку Леонтовича на вулиці Адміральській, в 1925 був розширений, а з 1978 року переміщено на нове місце — поряд з Центральним автовокзалом (на місці старого міського цвинтаря), де знаходиться і нині.

 

В 1993 році першим серед зоопарків України був прийнятий в Європейську Асоціацію Зоопарків і Акваріумів (EAZA).

 Страусина ферма «Савана»

 

Займається розведенням та реалізацією африканських страусів. Розташована ферма у с. Ставки Веселинівського району. Восени 2004 року були завезені перші птахи з елітного розплідника Німеччини, а також кілька дорослих страусів з однієї з найбільших ферм України. На сьогоднішній день на фермі перебувають більше 100 страусів різних вікових груп. Ферма «Саванна» є однією з найбільших страусиних ферм на півдні України, яку щорічно відвідують тисячі туристів не лише з Одеси та Миколаєва, а й з інших областей України.

 Музей ракетних військ стратегічного призначення

 

Розташований у м. Первомайськ Миколаївської області (центральний офіс музею) та в смт Побузьке Голованівського району Кіровоградської області (основна експозиція). Експозиція музею відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР, а також полку, особовий склад якого ніс тут бойове чергування.

 Южноукраїнський міський історичний музей

Розпочав свою роботу у 2003 році. Музей має дві складові: експозиція військової техніки просто неба та виставкова зала, де до огляду відвідувачів представлено три постійні виставки, що розповідають про історію Буго-Гардівської паланки Війська Запорізького Низового, історію Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війну в  Афганістані 1979-1989 років. З нагоди знаменних дат і подій в приміщенні музею постійно відбуваються тематичні експозиції.