Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міської ради»

01.10.2017

 Рішенням Южноукраїнської міської ради від від 31.03.2010 №1268 службі у справах дітей Южноукраїнської міської ради був підпорядкований комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міської ради» (далі – КЗ ЦСПРД).  

КЗ ЦСПРД - це об’єднаний заклад Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Соціальний готель» служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради та Центру соціально незахищених дітей управління освіти та науки Южноукраїнської міської ради.

КЗ ЦСПРД  - це заклад соціального захисту, що створюється для тривалого (стаціонарного) та денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної, соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової, інших видів допомоги.

КЗ ЦСПРД розрахований на 50 дітей.
Вихованці забезпечені 5 – разовим харчуванням.
Життя та виховання дітей КЗ ЦСПРД забезпечують 39 працівників. Педагогічний, медичний та обслуговуючий персонал - працездатний колектив, який в змозі забезпечити стабільні умови роботи закладу, комплексну соціально – правову, медичну, психологічну та інші види допомоги дітей.

В КЗ ЦСПРД проводиться:
• психолого – педагогічна корекція з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини; 
• створення умов для здобуття дітьми освіти з урахуванням рівня їхньої підготовки (налагоджена тісна співпраця з шкільними закладами освіти, де дитина розвивається не відриваючись від соціального життя);
• сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;
• здійснення трудової адаптації дітей з урахуванням їх інтересів і можливостей.

Прийняття до КЗ ЦСПРД здійснюється за висновком на підставі направлення відповідної служби у справах дітей, за клопотанням органів опіки та піклування, органів управління освітою, у справах сім'ї та молоді, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ, притулків для дітей, батьків.

Поки діти знаходяться у закладі, служба у справах дітей проводить роботу з батьками, опікунами або особами, що їх замінюють, з метою усунення конфліктної, кризової ситуації, в якій опинилась дитина. Адже, дитина повинна повертатись в сім‘ю тоді, коли там панує мир та спокій та є змістовні умови для життя дитини. А, також, ССД  знаходить родичів, опікунів, старається влаштувати дітей у сімейні форми виховання.

В Центрі створені всі необхідні житлово–побутові, психолого–педагогічні, медичні умови для забезпечення нормальної життєдіяльності дітей, надання їм можливості для навчання, праці та змістовного дозвілля.

Ігрова кімната 

Класна кімната 

Медична служба

Кабінет психолога

 Проводиться розширена виховна робота.

В Центрі з 2003 року до сьогодні пройшло курс соціально – психологічної реабілітації більше 400 дітей. Щодня колектив Центру свою професійну діяльність формують на гуманно – особистісному підходу до дитини, стараються бути прикладом для наслідування. А в результаті, діти та колектив Центру - одна дружня весела, велика родина. Щосекунди, щохвилини тут проходить активне динамічне життя, де закладається основа фізичного, інтелектуального й морального розвитку дитини, формуються громадянські почуття, світогляд, естетичні смаки.