Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

МАЄВСЬКИЙ В.С.

15.11.2022

МАЄВСЬКИЙ

Володимир Станіславович

Маєвський Володимир Станіславович народився 3 липня 1949 року в с. Дертка Ізяславського району Хмельницької області, в сім‘ї службовців, українець, освіта вища, у 1986 році закінчив заочно Одеський інженерно-будівельний інститут, одружений, має двох доньок.

В 1966 році після закінчення Куневської середньої школи Ізяславського району Хмельницької області трудову діяльність розпочав  у колгоспі села Дертка. У 1967 році вступив до Львівського пожежно-технічного училища МВС СРСР, яке успішно закінчив з відзнакою у 1970 році за спеціальністю “Пожежна техніка і безпека”, отримавши кваліфікацію пожежного техніка.

За розподілом він був направлений для проходження служби до Криворізького гарнізону пожежної охорони Дніпропетровської області, де з 29.08.1970  року був призначений на посаду начальника караулу СВПЧ-10 загону ВПО м. Кривий Ріг, а з 01.04.1973 року працював в СВПЧ-11 теж на посаді начальника чергового караулу.

В серпні 1974 року був переведений до загону ВПО м. Дніпродзержинська  Дніпропетровської області в СВПЧ-8 по охороні Баглійського району міста, з 19.08.1974 року перебував на посаді інспектора пожежної профілактики, з 11.04.1977 року – начальника караулу.

З грудня 1978 року був переведений до Миколаївського гарнізону пожежної охорони, де працював на посаді старшого інспектора  держпожнагляду РВВС Арбузинського райвиконкому Миколаївської області.

В травні 1981 року він був призначений на посаду начальника 14-ї воєнізованої пожежної частини по охороні Південно-Української АЕС.

З грудня 1983 року по вересень 1984 року майор внутрішньої служби Маєвський В.С. перебував на посаді начальника загону технічної служби м. Миколаєва. 

З 15 вересня 1984 року наказом начальника УВС № 56 о/с був призначений на посаду начальника ВПЧ-14.

З 6 по 19 травня 1986 року майор внутрішньої служби Маєвський В.С. був відряджений у м. Чорнобиль. Він в числі перших від Миколаївського гарнізону пожежної охорони брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де замінив вибулого на той час зі строю, начальника пожежної частини по охороні  станції Телятникова Л.П. Добре знаючи технологічний процес та пожежну небезпеку на АЕС, незважаючи на радіаційну небезпеку, з ризиком для життя він самовіддано керував роботами та особовим складом по гасінню пожеж і ліквідації наслідків аварії безпосередньо на Чорнобильській АЕС, про це писала газета “Известия” у своєму номері за 19 травня 1986 року.

Отримавши значну дозу радіоактивного опромінювання (близько 45 рентген) майор внутрішньої служби Маєвський В.С. повернувся і, незважаючи на погіршення стану здоров‘я, продовжив виконувати обов‘язки начальника ВПЧ-14 по охороні Південно-Української АЕС. З урахуванням уроків, здобутих із аварії Чорнобильської АЕС, перебудував роботу, посилив контроль та підвищив вимогливість за дотриманням правил пожежної безпеки на об‘єктах ВП ЮУ АЕС, посилив відповідальність особового складу за виконання оперативно-службових завдань та забезпечив якісне проведення пожежно-профілактичної роботи.  

За самовідданість та проявлену мужність при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС майор вн.сл. Маєвський В.С. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 грудня 1986 року був нагороджений медаллю “За трудову доблесть”.
З 4 вересня 1986 року його було призначено на посаду начальника 1-го загону воєнізованої пожежної охорони с.м.т. Константинівка-2 та Південо-Української атомної електростанції. На даній посаді він пропрацював більше тринадцяти років. Наказом МВС СРСР № 397 ос від 31.07.1991 року йому було присвоєно спеціальне звання – полковник внутрішньої служби. За позитивні результати  в оперативно-службовій діяльності та плідну, сумлінну службу в ОВС полковник вн.сл. Маєвський В.С. має 59 заохочень, нагороджений медалями ”За бездоганну службу” 3, 2,1 ступеню, “60 років, 70 років Збройних Сил СРСР”, “Ветеран праці СРСР”, знаками МВС України “За відзнаку в службі”, ”Почесним знаком МВС” та “Кращому працівнику пожежної охорони”, Почесною відзнакою МНС України. За вагомий особистий внесок у справу боротьби зі злочинністю, зміцнення правопорядку, відданість славетним традиціям органів внутрішніх справ України, плідну працю в ім‘я процвітання рідної Батьківщини його було наказом МВС України №319 від 20.04.1999 року нагороджено Почесною Грамотою Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно з Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС України полковника внутрішньої служби Маєвського Володимира Станіславовича з 5 січня 2000 року було звільнено у відставку Збройних Сил України (за віком) з правом носіння форменого одягу.
Після звільнення з органів МВС працював на ВП ЮУ АЕС на посаді начальника відділу пожежної безпеки. В 2006 році нагороджений почесним знаком МВС «20 років Чорнобильської катастрофи», почесним знаком міністра МНС та медаллю за співпрацю від командування МВС, а також почесною медаллю «Союз Чорнобильців України». В 2007 році, Міністром палива та енергетики України, був нагороджений медаллю за спорудження 4 енергоблоку Рівненської АЕС. У 2009 році, Міністерством з питань надзвичайних   ситуацій України, Маєвський В.С. був нагороджений нагрудним знаком Державної пожежної охорони “За заслуги з забезпечення протипожежного захисту” II –го ступеню.

Наказом генерального директора ВП ЮУ АЕС від 01.02.2011 року № 87 Маєвський Володимир Станіславович був звільнений на пенсію з 04.02.2011 року.

Помер 27 грудня 2021 року.