AA

ОБЕРЕЖНО, ЖЕКи ЗАЧИНЯЮТЬСЯ!

На установчих зборах зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) обов’язково присутній співробітник КП ЖЕО, який від імені територіальної громади представляє інтереси неприватизованих квартир. Журналісти інформаційного агентства «Контакт» скористалися нагодою і поставили кілька запитань заступнику директора КП ЖЕО Юрію Куришку.

– Юрію Кириловичу, що буде з КП ЖЕО після 1 липня?

– КП ЖЕО залишиться на ринку послуг. Воно продовжить працювати як комунальне підприємство і надаватиме послуги з утримання будинків. На сьогодні йде реформування, вже не буде ЖЕКів по мікрорайонах. Такої зручності, як раніше, коли наші мешканці подавали заявки в різні дільниці, в залежності від мікрорайону, більше не буде. Діятиме один цех, який збиратиме всі заявки, там працюватимуть техніки, майстри, які будуть надавати послуги з прибирання, з утримання будинків і прибудинкових територій.

Тобто люди, що утворили ОСББ, можуть прийти і укласти з вами договір на утримання будинку?

– Так, ми укладемо з ними договір на утримання будинку по тих складових, по яким вони визначаться і за цінами, за якими ми з ними домовимось. Це вже буде не тариф, а договірна ціна.

Кажуть, що створити ОСББ – це самогубство? Але ж КП ЖЕО завжди добре працювало, невже будинки в такому поганому стані?

– Я вам хочу сказати, що держава скидає баласт, в тому плані, що їй не потрібно вкладати кошти в самі будинки, це повинні будуть робити мешканці і власники будинку. Це одна із реформ нелегкої галузі, яка у нас залишилась не реформованою ще з радянських часів. Придумали таку схему. ОСББ як структура, взагалі непогана, але мешканці можуть мати проблему з податками і з податковою інспекцією. І другий момент, якщо будуть платити внески, деякі люди втратять житлову субсидію. Комунальну будуть надавати, а житлову – ні.

Чим відрізняється комунальна від житлової субсидії?

– Комунальна – це ТВКГ: вода, тепло, каналізація, опалення, а ліфти, прибирання, освітлення тощо – житлова.

– Крім КП ЖЕО, на ринку комунальних послуг з’являться ще якісь суб’єкти?

–Це питання не до мене. Мабуть, так. Кажуть, якщо є такий пиріг, який можна поділити, то будуть і фірми. Люди самі визначатимуть, кого вони хочуть. Рік попрацювали, подивилися, порівняли з іншими будинками і прийняли рішення.

– Ваше підприємство готове конкурувати?

– Готове. Тільки в одному ми трохи програємо: ми податки сплачуємо. Ми – легальні на цьому ринку послуг.

– У Вашому домі ОСББ хтось створює?

– Я не створюю, але хтось, можливо, і створює.

В ГОРОДЕ БУДЕТ ПРИЮТ ДЛЯ ЖИВОТНЫХ

С 1 мая в службе коммунального хозяйства города появился новый отдел.  В штате пока что два человека, но в скором времени число работников прибавится, заверяет директор КП СКХ Сергей Ильчик. Заниматься они будут саночисткой и благоустройством города, а также отловом, содержанием  и стерилизацией бездомных животных. Для создания  в Южноукраинске приюта на 10-й сессии городского совета депутаты выделили 96 400 гривен  плюс 10 тысяч на питание беспризорных собак и кошек. Дом для четырехлапых  будет обустроен на «Березке» -  территории объекта  незавершенного строительства производственно-технического комплекса. Как сообщил руководитель коммунального предприятия,  в настоящее время закупаются материалы для ремонта здания и подготовки помещений для персонала, пищеблока, боксов, где будут содержаться  животные во время карантина, а также изолятора, в котором планируется  лечить больных «шариков» и «мурок».

 

Майя МАРИНИНА

Читайте також