Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Завдяки ініціативі Олексія Савченка про проведення допорогових закупівель у ProZorro, областю зекономлено 14,3 млн грн публічних коштів
AA

Завдяки ініціативі Олексія Савченка про проведення допорогових закупівель у ProZorro, областю зекономлено 14,3 млн грн публічних коштів

Завдяки виконанню розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка "Про проведення допорогових закупівель товарів і послуг з використанням електронної системи закупівель ProZorro" у січні - вересні 2018 року зекономлено 14,3 млн грн  публічних коштів.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко підписав розпорядження "Про проведення допорогових закупівель товарів і послуг з використанням електронної системи закупівель ProZorro".

Відповідну інформацію про виконання розпорядження підготовлено за результатами узагальнення даних структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі – виконавці за розпорядженням) щодо здійснення ними допорогових публічних закупівель за підсумками роботи, проведеної у ІІІ кварталі 2018 року.

За наявною інформацією, допорогові закупівлі у звітному періоді проводили 179 розпорядників бюджетних коштів (головні розпорядники коштів обласного та районних бюджетів та підпорядковані їм підприємства, установи, організації).

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та розпорядження проведення допорогових закупівель відбувалося шляхом конкурсного відбору виконавців за допомогою електронної системи ProZorro або застосування цієї системи для розміщення звітів про укладені договори та  укладанням прямих договорів.

Зазначимо, що сьогодні на виконання розпорядження органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування Миколаївської області надали 48 відповідей.

Зокрема, інформація надійшла від структурних підрозділів облдержадміністрації (18); апарату Миколаївської ОДА, Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та контактного центру Миколаївської області (3); від райдержадміністрацій (16), за винятком Арбузинської, Казанківськоюї, Миколаївської РДА.

Серед органів місцевого самоврядування, яким було рекомендовано долучитися до виконання розпорядження надали інформацію 11 суб’єктів, а саме - Миколаївська, Очаківська, Первомайська, Южноукраїнська, Снігурівська міські ради та об’єднані територіальні громади: Баштанська міська рада, Арбузинська, Березанська Казанківська селищні ради, Куцурубська та Кам’яномостівська сільські ради.

Протягом ІІІ кварталу згаданими розпорядниками коштів в межах допоргових закупівель з використанням електронної системи ProZorro укладено 598 договорів.

Серед структурних підрозділів облдержадміністрації найбільше договорів укладено у сферах освіти і науки (62), охорони здоров’я (45 ), соціального захисту (34 ).

На районному рівні найбільше закупівель провели розпорядники Первомайської (182), Новоодеської (123) та Братської  (27) райдержадміністрацій. 

Загальна фактична вартість договорів, укладених у звітному періоді за результатами допорогових закупівель товарів і послуг, склала понад 137 млн грн.

За даними розпорядників бюджетних коштів у звітному періоді загальна очікувана вартість закупівель товарів і послуг, для яких оголошувався конкурсний відбір виконавців із застосуванням електронної системи ProZorro, складала 19,6 млн. грн. З них 17,5 млн грн, або  майже 89%, передбачалося для закупівель товарів.

Укладанням договорів завершилося 244 конкурентні процедури, з них 235 - на товари.

По закупівлям, які в електронній системі ProZorro не відбулися або відмінено, укладено 354 прямих договорів, що складає 59,2% оголошених конкурентних процедур. Фактична вартість таких закупівель склала майже 4,7 млн грн., при цьому, фактична вартість закупівель за укладеними договорами з розміщенням звіту про їх укладання в ProZorro - 3,6 млн грн.  

В межах, визначених розпорядженням для закупівлі товарів (від 45 тис. грн. до 200 тис. грн.), укладено договори на 12,3 млн грн публічних коштів, або 62,8% фактичної вартості по завершеним допороговим закупівлям, проведеним із застосуванням електронної системи ProZorro. Найбільший відсоток конкурентних процедур при закупівлях звітного періоду забезпечено: управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації (100 %), службою у справах дітей облдержадміністрації (92%), Баштанською райдержадміністрацією (87,9%), Врадіївською райдержадміністрацією (81,3%), Новоодеською райдержадміністрацією (74,2%).

У ІІІ кварталі застосування електронної системи ProZorro при закупівлях товарів і послуг позначилося економією публічних коштів у сумі 2,2 млн грн, або 11,3%. Найбільш поширеними товарами були паливно-мастильні матеріали, продукти харчування, сільськогосподарська продукція, офісна та комп’ютерна техніка.

Найбільшого рівня обсягу економії коштів за укладеними договорами по закупівлях, які проводилися у звітному періоді із застосування конкурентного відбору, досягнуто такими виконавцями за розпорядженням: департамент освіти і науки облдержадміністрації (24,6%), департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (23,5%), управління охорони здоров’я облдержадміністрації (10,6%), Братська райдержадміністрація (11,8%).

Загальна фактична вартість допорогових закупівель товарів і послуг, проведених без застосування електронної системи ProZorro, у звітному періоді склала 92 млн грн., з них вартість товарів – 62,2 млн грн. Вартість   закупівель, при яких використовувалася  електронна система ProZorro, становить близько 32,8% від загальної вартості усіх допорогових закупівель товарів і послуг. 

Читайте також

З жовтня 2020 року при облдержадміністрації запрацювала робоча група з врегулювання проблемних питань, які виникають під час реєстрації фермерами податкових накладних

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації

До основних завдань робочої групи входять: сприяння взаємодії органів влади у врегулюванні про...