Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Захист від сонця
AA

Захист від сонця

Несприятливий вплив сонця на шкіру добре відомий більшості з нас. Інтенсивні і тривалі сонячні ванни на сонці сушать шкіру, прискорюють старіння і підвищують ризик виникнення меланоми. УФ-випромінювання може бути шкідливим не лише під час перебування на пляжі, але і під час звичайної прогулянки.

Дитячий організм не може регулювати теплообмінні процеси організму так само добре, як це відбувається у дорослої людини. Тому теплові удари трапляються у малюків значно частіше. Тільки після досягнення 2-річного віку у дітей відбувається становлення системи, яка захищає від сонячних променів, з цього часу починають спрацьовувати клітини, що виробляють темний пігмент, який діє як захист. До 2 років тривале перебування на сонці провокує у малюка почервоніння на шкірі, подразнення і навіть виражену пігментацію.

Влітку варто зменшити перебування під прямим сонячним промінням, особливо з 10:00 до 16:00 – коли сонце найбільш активне. Особливо уважними до впливу ультрафіолету слід бути під час подорожей у гори та біля водойм: вода, пісок і сніг відбивають сонячне проміння, збільшуючи тим самим кількість УФ-випромінення довкола. До речі, ультрафіолетові промені можуть проникати нижче поверхні води, тому навіть перебуваючи у водоймі, можна отримати сонячний опік. 

Якщо ви змушені перебувати на сонці в період його високої активності, намагайтеся одягатися так, щоб усі ділянки шкіри були закриті. Одяг не блокує усі ультрафіолетові промені – якщо ви бачите крізь тканину, то УФ-промені також можуть пройти крізь неї. Але він значно зменшує їхню кількість і вплив.

За 30 хвилин до виходу на вулицю нанесіть на шкіру сонцезахисні засоби. Для дітей потрібно купувати спеціально підібрані креми або спреї без хімічних фільтрів випромінювання, які підходять для особливо чутливої шкіри і з високим коефіцієнтом SPF. Така косметика, крім сонцезахисних фільтрів, часто має в своєму складі екстракти ромашки, алое, масла і вітаміни, завдяки чому чудово зволожує шкіру.

Необхідно придбати сонцезахисні окуляри не тільки дорослим, але і дитині. Вибирати потрібно такі, які мають спеціальне захисне фільтруюче покриття від ультрафіолетових променів. Якщо дитина має проблеми із зором, перед покупкою окулярів варто проконсультуватися з офтальмологом.

Пам’ятайте, що тривала дія ультрафіолетових променів збільшує ризик онкозахворювань.

Тому не нехтуйте правилами безпеки на сонці й бережіть своє здоров’я.

 

 

 

Читайте також

6 причин відвідати лікаря-уролога

Комунальне некомерційне підприємство "Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

Лікар, що спеціалізується на лікуванні захворювань сечостатевої системи, іменується урологом. Багато...

Коли проходити профілактичний медичний огляд учням? Готуємося до початку навчального року

Комунальне некомерційне підприємство "Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

Наприкінці літніх канікул батьки починають активну підготовку дітей до нового навчального року. Пере...

Вшанування пам’яті загиблих українців внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Комунальне некомерційне підприємство "Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

Від початку війни українські військовослужбовці неодноразово демонстрували свою відвагу, мужність та...

Опіки

Комунальне некомерційне підприємство "Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

Діти дошкільного віку надзвичайно активні та неймовірно цікаві до всього, що їх оточує. Ін...

КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» запрошує на роботу лікаря-нарколога, терапевта, педіатра, невропатолога та нефролога

Комунальне некомерційне підприємство "Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» запрошує на роботу лікаря-нарколога,...