Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

          З 25 листопада по 10 грудня кожного року в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

         Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найстрашніше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому.

         Сімейне насильство – це ситуації, що постійно повторюються, коли один з членів сім'ї контролює або намагається повністю підпорядкувати іншого, й ведуть до спричинення психологічного, соціального, економічного, сексуального або фізичного збитку одному або декільком членам сім’ї.

         З метою попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, Южноукраїнським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено ряд заходів: робочу нараду з представниками соціально-психологічних служб навчальних й дошкільних закладів міста; міжвідомчу нараду щодо взаємодії суб’єктів соціальної роботи з питань вирішення проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; надано консультацію молодим жінкам у Клініці дружній до молоді; проведено вуличне експрес-опитування «Будьмо обізнаними: насильство, торгівля людьми, дискримінація за ознакою статі».

         Під час вуличного експрес-опитування близько ста мешканців нашого міста відповіли на питання: що таке насильство в сім’ї та до кого потрібно звертатись, якщо стали жертвою або свідком вчинення насильства в сім’ї. Для більшості з опитуваних було несподіванкою дізнатися, які заходи впливу існують на того, хто вчиняє  насильство – від проведення бесіди до кримінальної відповідальності, залучення до громадських робіт та участь у корекційній програмі.

        Також, фахівцями із соціальної роботи проведені заняття з елементами арт-технологій за темами: «Насильство! Як вміти себе захистити», «Торгівля дітьми – це не міф, це реальність», «Людська гідність – найвища цінність», «Знай свої права» у навчальних закладах міста. Учні активно обговорювали проблеми насильства в сім’ї під час показу відеоролика «Насилля – глобальна проблема ХХІ століття».        

        В рамках Школи відповідального батьківства проведено заняття на тему: «Сім’я – простір без насильства». Волонтер, громадський діяч Коробкіна Галина зазначила, що в сім’ї не повинно бути місця для насильства чи приниження, а тільки батьківська любов, піклування про рідних, вміння вислухати та підтримати свою дитину.

        У період проведення зазначених заходів фахівці із соціальної роботи Центру розповсюджували тематичні браслети та друковану продукцію (буклети та листівки).

 

Читайте також

Шановні мешканці!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доводить до Вашого в...

Приєднуйтесь до добрих справ!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Є дні, які важко назвати святами. Щорічно, 17 жовтня, світовою спільнотою відзначається Міжнародн...

До Дня усиновлення

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  З нагоди свята Дня усиновлення, яке збігається із днем християнського свята Віри, Надії,...

До Всенародного Дня батька

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Всенародний День батька-це свято без пафосу та особливих урочистостей. Але останнім часом поруч...

Відбулася спільна робоча нарада

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

5 вересня поточного року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під голов...