AA

Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Южноукраїнська

Днями в залі засідань міськвиконкому відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення м. Южноукраїнська (далі – Комітет) під головуванням першого заступника міського голови Ганни Мустяци, на якому розглядалися питання стану ринку праці міста, використання коштів ФЗДССУВБ у 2017 році та виконання Програми зайнятості населення міста Южноукраїнська за підсумками 2017 року.

В засіданні взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців.

 На початку засідання були підведені підсумки роботи Комітету  у 2017 році   та схвалений план роботи на 2018 рік.

Директор Южноукраїнського МЦЗ Ольга Ретюнських доповіла про стан ринку праці, наголосила, що за сприянням служби зайнятості комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення у 2017 році отримали 2366 осіб, не зайнятих трудовою діяльністю. Статус безробітного мали 1702 особи. Як і раніше, серед безробітних домінували жінки – 65,4%. Найчисельнішою у загальних обсягах пропозиції робочої сили була молодь у віці до 35 років – 45,7% . Щодо освітнього рівня, то 37,5% всіх безробітних мали професійну-технічну освіту; 21,3% – повну вищу  та 21% – базову та неповну вищу освіту. Серед осіб, що мали статус безробітного, найбільше частку складали працівники сфері торгівлі та послуг – 24,4%; 12% - керівники, менеджери (управителі); 18,8% – кваліфіковані робітники.

За повідомленням роботодавців міста кількість вільних робочих місць та вакантних посад у 2017 році становила 1182 одиниці, працевлаштовано  1064 особи, 200 осіб за направленням служби зайнятості проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли 129 осіб.

Загальна сума витрат коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у 2017 році склала  8 119 488  грн.

Ольга Ретюнських проаналізувала стан виконання Програми зайнятості населення міста за підсумками 2017 року за показниками служби зайнятості. Так, річні показники по чисельності осіб, що перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості, виконані на 102,2%, по чисельності осіб, що мали статус безробітного, – на 100,1%,  працевлаштуванню зареєстрованих безробітних та осіб, що перебували на обліку, – на 103,7%, охопленню профпідготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації безробітних – на 104,7%, залученню до громадських робіт – на 71,7%. Присутні на заході обговорили перспективи організації громадських робіт у поточному році.

Продовжуючи тему, заступник директора Департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради Лариса Заболотна наголосила, що Програмою зайнятості населення передбачалося створення у 2017 році 360 робочих місць. Фактично створено 310 робочих місць, що складає 86,2% від передбачених Програмою зайнятості показників. В галузях економіки на підприємствах, установах, організаціях створено 126 робочих місць, фізичними особами – підприємцями – 184 робочих місця. Доповідач зазначила, що з метою подолання неформальних трудових відносин проведено 26 інформаційних рейдів, під час яких поінформовано 287 суб’єктів підприємницької діяльності з питань нелегального працевлаштування та розповсюджено 1725 буклетів з вищезазначених питань.

Також Лариса Володимирівна зазначила, що 22.03.2018 року затверджена Програма зайнятості населення на 2018 – 2020 роки та оприлюднена на офіційному сайті міста.

По кожному із розглянутих питань учасниками заходу були підведені підсумки  та надані свої пропозиції.

Читайте також

Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Южноукраїнська

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Днями за ініціативи Южноукраїнської міської філії Миколаївського ОЦЗ відбулося засідання координацій...