Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Южноукраїнськ

Наприкінці вересня в залі засідань Южноукраїнського міськвиконкому відбулося чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення під головуванням голови Миколаївського обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Миронової В.А., на якому розглядалися питання детінізації трудових відносин, створення нових робочих місць, стан виконання Програми зайнятості населення за підсумками І півріччя 2017 року та питання молодіжного безробіття.

В засіданні взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців.

Висвітлюючи питання детінізації трудових відносин, заступник  директора департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради  – начальник відділу праці Олена Філонова  зазначила, що з метою недопущення використання робочої сили без належного оформлення трудових відносин та у зв’язку із мораторієм на проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності, робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення у місті Южноукраїнську проводяться інформаційні рейди, під час яких наголошується на негативних наслідках нелегальної зайнятості для найманих працівників та роботодавців. Так, протягом І півріччя 2017 року проведено 26 інформаційних рейдів, під час яких поінформовано 258 суб’єктів підприємницької діяльності.

Олена Філонова наголосила, що Програмою зайнятості населення міста Южноукраїнськ на 2017 рік поставлено завдання з розширення сфери прикладання праці за рахунок створення 360 робочих місць в усіх сферах економічної діяльності.

Станом на 01.09.2017 за рахунок різних джерел фінансування у всіх сферах економічної діяльності створено 203 робочих місця: в галузях економіки на підприємствах, установах, організаціях, включаючи малі підприємства, створено 87 робочих місць, фізичними особами-підприємцями – 116 робочих місць. 

Доповідач зазначила, що з метою сприяння активізації підприємницької діяльності як складової частини заходів щодо створення робочих місць та забезпечення самозайнятості населення Рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.12.2016 № 469 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в місті Южноукраїнську на 2017-2018 роки. Програма є складовою системи заходів соціально-економічного розвитку міста і направлена на створення умов для сталого розвитку підприємництва.

Присутні на заході роботодавці зауважили, що для вирішення проблеми збереження робочих місць та створення нових, зокрема на виробництві, потрібна підтримка держави, органів місцевого самоврядування та прийняття законів, що створювали б комфортні умови для розвитку та підтримки вітчизняного виробника.

Продовжуючи тему, директор Южноукраїнського МЦЗ Ольга Ретюнських проінформувала, що показники Програми зайнятості населення за І півріччя 2017 року по працевлаштуванню безробітних осіб виконані на 96,2%, працевлаштуванню осіб, що перебували на обліку – на 115,7%, охопленню профпідготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації безробітних  – на 153,1%,  залученню до громадських робіт – на 45,6%, Чисельність осіб, що мали статус безробітного протягом січня – червня 2017 року, склала 1117 осіб, що на 267 осіб більше, ніж передбачено  Програмою зайнятості населення.

Доповідаючи по питанню молодіжного безробіття, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Южноукраїнського МЦЗ Оксана Пурло зазначила, що безробіття молодих людей є гострою соціально – економічною проблемою сучасної України, яка поглиблюється через недосконалість законодавчої бази, відсутність чіткої стратегії зайнятості молоді, невідповідність освітніх послуг реальним потребам економіки, слабкі механізми стимулювання роботодавців до працевлаштування молоді. Підтвердження цьому – значна чисельність випускників, які звертаються до служби зайнятості в пошуках роботи. Щоб уникнути такої ситуації,  служба зайнятості вживає ефективні превентивні профорієнтаційні заходи, які допомагають молоді вже в шкільні роки зорієнтуватися на первинному етапі побудови професійної кар'єри.

Так, з початку року  різноманітні профорієнтаційні послуги отримали 2850 випускників шкіл та осіб з числа учнівської молоді.

Протягом квітня травня по Миколаївській області проходила широкомасштабна акція «Миколаївщина професійна» для учнівської молоді. Традиційні форми профорієнтаційної роботи доповнювалися нестандартними і новими заходами, такими як профорієнтаційні творчі конкурси, брейн ринги професій, КВК та ін. Протягом акції проведено більше 10  заходів.

Влітку у дитячих оздоровчих таборах проходила профорієнтаційна літня акція «Відпочинок з користю», яка стала вже традиційною для Миколаївської області. Діти різного віку, починаючи з молодших класів, мали можливість у ігровій формі долучитися до цікавого і різнобарвного світу професій.  Проведено 3 заходи за участю 90 осіб.

З вересня стартувала профорієнтаційна акція для молоді «Палітра професій», яка насичена цікавими зустрічами з представниками робітничих династій, економічними екскурсіями на підприємства, презентаціями робітничих професій, уроками реального трудового життя, ярмарками професій та іншими заходами.

Присутня на заході начальник відділу кадрової політики управління кадрів ВП «Южно – Українська АЕС» Наталя Репіна надала інформацію про те, що на підприємстві працює 1994 особи з числа молоді у віці до 35 років, з початку року на роботу прийнято 185 таких осіб, в тому числі 115 осіб за сприянням служби зайнятості, 18 молодих спеціалістів працевлаштовано після закінчення вищих учбових закладів.

По кожному із розглянутих питань учасниками заходу були підведені підсумки  та надані свої пропозиції.

 

 

Читайте також

Соціальний захист жінок

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Днями в приміщенні Южноукраїнської міської філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся...

Шукаємо роботу разом!

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Южноукраїнські безробітні за допомогою відео - зв’язку долучилися до міні - ярмарку вакансій,...

Южноукраїнських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Державною службою зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019...