AA

Відбулось відкриття експозиції «Війна пройшла крізь їхні долі»

27 жовтня об 11 годині у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулось відкриття експозиції «Війна пройшла крізь їхні долі», яка присвячена Дню  визволення України від фашистських загарбників. Цей день відзначається 28 жовтня згідно з указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні".

В ході Другої світової війни  саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

О 14 годині відбувся захід присвячений цій знаменній даті. На заході були присутні: голова та члени Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил Організації ветеранів України, учні Южноукраїнської гімназії №1 та мешканці міста. До слова був запрошений  Голова Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Організації ветеранів України В’ячеслава Громенко, який наголосив, що минають роки, але ми завжди згадуємо героїв, які ціною власного життя вибороли мир та спокій на українській землі, а наш святий обов’язок зберегти пам’ять про кожного, хто боровся за нас на фронті чи в тилу. Гостя заходу Євгенія Дехтяренко зачитала для присутніх свій вірш «Молитва пташки».

На завершення заходу присутні ознайомились з експозицією «Війна пройшла крізь їхні долі», в якій  представлені  елементи озброєння, нагороди, історичні документи та особисті речі безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, а також репродукції картин відомих художників про Другу світову війну.

За довідками з приводу організації екскурсій звертайтеся за адресою: 
м. Южноукраїнськ 
вул. Набережна Енергетиків, 12-а 
тел. для довідок: (05136) 2-12-71

Читайте також

До Дня енергетика

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Напередодні Дня енергетика в Южноукраїнському міському історичному музеї стартував тиждень відеоподо...

19 грудня в День святого Миколая відбулось відкриття новорічної ялинки міста Южноукраїнська.

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Привітали зі святом жителів міста заступник міського голови з питань діяльності виконавчих  орг...