До уваги користувачів дизельних, бензинових, газових генераторів!
Правила пожежної безпеки доповнено главою «Електрогенеруюче обладнання» з вимогами пожеж...
Res --> 1
“Сьогодні занадто спекотно, щоб працювати!”
Для багатьох з нас вигук, подібний до наведеного вище, є способом висловити своє роздратування через періодичні незручності найспекотніших місяців року. Для мільйонів працівників по всьому світу це ознака страждань. Для багатьох економік – це загроза їхній продуктивності.
За прогнозами, до 2030 року еквівалент понад 2 відсотків загального робочого часу в усьому світі втрачатиметься щороку або через те, що працювати буде занадто спекотно, або через те, що працівники будуть змушені працювати повільніше.
Літні місяці приносять не тільки радість відпочинку на природі, але й серйозні виклики для здоров’я працівників, які працюють на відкритому повітрі або в приміщеннях з недостатньою вентиляцією. Однією з найбільших небезпек є тепловий стрес, який може призвести до важких медичних ускладнень, зниження продуктивності та збільшення ризику нещасних випадків на роботі.
Що таке тепловий стрес?
Тепловий стрес виникає, коли організм людини не може ефективно регулювати свою температуру через вплив високих температур навколишнього середовища, інтенсивної фізичної активності або обмеженого доступу до питної води.
Мільйони працівників у світі піддаються впливу тепла на своїх робочих місцях. Тепловий стрес може призвести до теплового удару, теплового виснаження, теплових судом або висипань. Спека також може збільшити ризик травм у працівників, оскільки це може призвести до спітніння долонь, запотівання захисних окулярів і запаморочення. Опіки також можуть виникнути в результаті випадкового контакту з гарячими поверхнями або парою.
Хоча хворобам від впливу спеки можна запобігти, щороку тисячі працівників хворіють від професійного теплового впливу, і деякі випадки закінчуються летально. Більшість смертельних випадків на відкритому повітрі, від 50% до 70%, трапляються в перші кілька днів роботи в теплому або спекотному середовищі, оскільки організм повинен поступово виробляти толерантність до спеки протягом тривалого часу. Процес формування толерантності називається тепловою акліматизацією. Відсутність акліматизації є основним фактором ризику летального результату.
Небезпечний вплив тепла може виникнути в приміщенні або на вулиці, і це може статися в будь-який сезон, якщо умови сприятливі, а не тільки під час хвиль спеки.
До працівників, яким загрожує тепловий стрес, належать працівники на відкритому повітрі та працівники, які працюють у жаркому середовищі, наприклад, пожежники, пекарні, фермери, будівельники, шахтарі, працівники котелень, фабричні працівники та інші.
До груп підвищеного ризику теплового стресу входять працівники віком 65 років і старше, особи з надлишковою вагою, серцево-судинними захворюваннями чи високим кров’яним тиском або приймають ліки, на які може вплинути сильна спека.
Для запобігання тепловому стресу важливо регулярно відпочивати у тіні, пити достатню кількість води, носити легкий та дихаючий одяг і використовувати засоби захисту від сонця. Також варто уникати фізичних навантажень у спекотні години дня та слідкувати за своїм самопочуттям та ознаками теплового стресу у себе та у співробітників.
Профілактика теплового стресу серед працівників є критично важливою. Роботодавці повинні проводити навчання працівників, щоб вони розуміли, що таке тепловий стрес, як він впливає на їх здоров’я та безпеку та як цьому можна запобігти.
За матеріалами управління Держпраці
Правила пожежної безпеки доповнено главою «Електрогенеруюче обладнання» з вимогами пожеж...
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 28.03.2024 № 1671 у Южноукраїнській міській територіальній...
Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та дост...
06.09.2024 управлінням соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради організована робот...
З 01.09.2024 набрала чинності Постанова КМ від 23.08.2024 N 968, КМ України "Про внесення...
4 вересня 2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головуван...
На території Южноукраїнської міської територіальної громади діє Порядок надання одноразової ма...
Для продовження підтримки ВПО, які знаходяться у складних життєвих обставинах, Уряд продовжить ці ви...
На території Южноукраїнської міської територіальної громади діє Порядок надання оздоровчо - ре...
Така виплата доступна для громадян України, які постійно проживають на її території та усиновили дит...