Слово поета вічне і живе

21 березня світова спільнота відзначає день поезії. В Україні це свято відзначалося вперше у 2004 році. Саме до цієї дати було започатковано щорічний міський поетичний конкурс «І кожне слово звуком міста відгукнеться…»  на вшанування пам’яті  відомого южноукраїнського поета, почесного члена Національної спілки журналістів України Олександра  Григоровича Удовиченка та відкриття меморіальної дошки на фасаді Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 в його честь. 

Олександр Удовиченко жив, творив та відчував проблеми сьогодення, займав активну життєву позицію, переймався   вихованням засобами слова учнів. Кожна із шкіл та гімназії не раз зустрічали свого відомого земляка на класних годинах, виховних заходах, засіданнях літературно – поетичних клубів. Його життя було простим і водночас повчальним для молоді, бо він вболівав за рідне місто, присвятив йому чимало своїх поезій. На його творах педагоги формують і сьогодні патріотичні почуття дітей до малої батьківщини.

На заході були присутні представники місцевої влади та ЗМІ, южноукраїнські поети - аматори, педагоги та учні закладів освіти, мешканці міста,  які безпосередньо були знайомі з Олександром Григоровичем.  Зі словами вітання до присутніх  звернулися заступник міського голови Олександр Кольчак  та начальник управління освіти   Юрій  Сінчук,  який не лише підкреслив важливість даного заходу, а й прочитав зворушливі рядки поета, розповів про внесок Удовиченка О.Г. у розвиток поезії.

Саме за ініціативою управління освіти та учнівського муніципалітету був започаткований цей щорічний міський конкурс. Переможець конкурсу згідно Положення  в номінації  «Аматорське мистецтво художнього слова» щорічно отримуватиме  грошову винагороду та пам’ятний знак.

Не повернути поета, він відійшов у вічність…  Але пам'ять про нього житиме у його творах, до його творчих перлин звертатимуться наступні покоління, а також пробуватимуть себе як юні аматори – послідовники свого відомого земляка.

 

 

Читайте також

З перемогою…

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

15 березня 2018 р. відбулося урочисте відкриття  Дев’ятої міжнародної виставки &laqu...

Шановні друзі!

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

В місті Южноукраїнську  з 2014 року започатковується щорічний  Міжрегіональний чемпіонат п...

Крок у майбутнє

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неордин...

Зіркова пара

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

В кожній людині є сонце.  Тільки дайте йому світити  (Сократ)   1 грудня 2017 р...

Подальша доля «Освіти»…

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

16 листопада у великій залі засідань виконавчого комітету відбулась робоча зустріч, що була проанонс...