Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Сексуальне насильство в умовах конфлікту
AA

Сексуальне насильство в умовах конфлікту

Організація Об’єднаних Націй з 2015 року започаткувала Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

Мовою закону «сексуальне насильство в умовах конфлікту» – це зґвалтування, сексуальне рабство, примусова проституція, примусова вагітність, примусові аборти, примусові шлюби та будь-які інші форми сексуального насильства по відношенню до жінок, чоловіків, дівчаток чи хлопчиків. Сексуальне насильство, пов’язане з війною, не має строку давності. Ці злочини можуть розслідувати й через 3-5 років, коли постраждала людина буде готова заявити про те, що сталося.

Як себе поводити з тими, хто зазнав насильства? Декілька порад від психологів:

  • вислухайте того, хто ділиться своєю історією насильства, якщо це для вас безпечно. Проявіть увагу й турботу.
  • Не ставте питань під час розповіді, а якщо людина відмовляється говорити – не змушуйте. Можливо, потрібно більше часу для встановлення довіри між вами. Дайте зрозуміти, що ви вірите, що вам не потрібні докази та переконання.
  • Підтримайте і після розмови, скеруйте людину за фаховою допомогою. Частіше в складних чи травматичних життєвих ситуаціях людина звертається за допомогою до рідних, але фахівець допоможе знайти вихід, пережити важку життєву ситуацію, допоможе віднайти опори та ресурси.
  •  Пам’ятайте про конфіденційність.

В Україні функціонують Центри допомоги врятованим, які створені для того, аби надавати комплексну – психологічну, юридичну та соціальну – підтримку усім, хто постраждав під час війни, зокрема від сексуального насильства.

У нашій  громаді ви можете звернутися до фахівчинь Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, за адресою: вул. Миру,11.

Фахівці Денного Центру мають професійну підготовку щодо надання допомоги. Послуги надаються конфіденційно та безоплатно.  

Читайте також

Ти як? Інформаційна гігієна

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

27 червня фахівцем із соціальної роботи Денного центру соціально-психологічної допомоги особам,...

Увага ветеранам!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Онлайн курси програмування та ІТ-професій з гарантією працевлаштування від Mate...

​​​​​​​Соціальні послуги для полонених, цивільних, яких незаконно утримує агресор, звільнених з полону та членів їхніх родин: як можна отримати?

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Міністерство соціальної політики України робить все можливе, щоб військовоп...