AA

Проект «PROF-TEST»: від задуму – до результату

З січня 2018 року Южноукраїнський міський центр зайнятості впровадив в роботу профорієнтаційний проект «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів старших класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія.  Участь в експерименті взяли учні 10-х класів Южноукраїнської  ЗОШ №3. Школярі мали можливість «приміряти»  майбутню професію на підприємствах міста та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю. Практика проходила за професіями журналіст, юрист, економіст, фармацевт, інженер – будівельник тощо. Соціальними партнерами – надавачами  практики виступили Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради, КУ "Інформаційне агенство "Контакт", ФОП Зборовська О.І., ТОВ "ППБ Будівник", адвокат Петрина О.В.

Проект реалізовувався протягом 5 місяців. За результатами проекту збільшилася чисельність дітей, які визначилися з вибором професії, зменшилася кількість учнів, які  сумнівалися у своєму виборі, за рахунок того, що змогли спробувати себе в конкретній професії та зрозуміли невідповідність своїх інтересів та здібностей  певній справі.  Це і є справжня професійна примірка, в результаті якої підліток реально співвідносить себе з професією та робить свій вибір – позитивний або негативний.

На запитання: "Що найбільше запам’яталося під час проекту?"- відповідь більшості учасників проекту  однозначна: "Самостійне виконання роботи".

Отже, пілотний проект «PROF-TEST» отримав підтримку, позитивні відгуки та схвалення, а також пропозиції щодо його продовження та поширення в інших навчальних закладах від учнів та їхніх батьків, представників закладів освіти, роботодавців.

Тож чекаємо на старт  «професійної примірки» нових його учасників!

 

 

Читайте також

Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Наприкінці березня за ініціативи Южноукраїнської міської філії Миколаївського обласного центру зайня...