Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Підліткова наркоманія: причини та наслідки
AA

Підліткова наркоманія: причини та наслідки

Проблему поширення наркотиків не можна вирішити лише караючи тих, хто їх розповсюджує. Слід запобігати саме споживанню наркотичних засобів, особливо серед підлітків та молоді. Найменше, що може кожен для цього зробити – більше спілкуватися із членами своєї родини, прислухатися до їхніх проблем те переживань.   У зоні ризику перебувають недолюблені та недоглянуті діти. Відсутність з боку батьків інтересу до життя підлітка, бездоглядність, занурення у власні проблеми, уявне безсилля, конфліктна ситуація в сім'ї - все це так чи інакше може сприяти поступовому "відторгненню" підлітка, що шукає можливості самореалізації, розуміння, дружньої участі, визнання.

Батьки мають бути уважними до своїх дітей, обізнані з їх захопленнями і способами отримання задоволення підлітками, повинні звертати особливу увагу на появу в лексиконі дитини характерних сленгових слів, бо сленг свідчить про цікавість дитини до особливо небезпечних синтетичних аналогів наркотиків і психотропів. Батькам слід звертати увагу на всі без винятку зміни, які відбуваються з їхніми дітьми, - від поведінкових до емоційних, від зовнішнього вигляду до сфери інтересів. Це потрібно робити не лише через підозри у вживанні наркотиків, а й для того, щоб мати постійний діалог з дитиною і не давати їй можливості хоча б на мить засумніватись у батьківській увазі й підтримці.

ЧИ можливо повністю вилікуватися від наркоманії?

Все залежить від бажання жити по — іншому. Чудодійних методів, ліків і операцій, які можуть вирішити проблему замість самої людини, не існує. Але без професійної допомоги позбавитися від наркотичної залежності досить проблематично.

Якщо ви стикнулися з цією проблемою, як батьки, як друзі, як вчитель, як лікар,

чи просто, як стороння людина

повідомляйте в поліцію за телефоном 102,

службу у справах дітей – 5-57-90

або до Южноукраїнського міського центру соціальних служб за  телефоном 0505549805.

 

Читайте також

Ти як? Інформаційна гігієна

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

27 червня фахівцем із соціальної роботи Денного центру соціально-психологічної допомоги особам,...

Увага ветеранам!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Онлайн курси програмування та ІТ-професій з гарантією працевлаштування від Mate...

​​​​​​​Соціальні послуги для полонених, цивільних, яких незаконно утримує агресор, звільнених з полону та членів їхніх родин: як можна отримати?

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Міністерство соціальної політики України робить все можливе, щоб військовоп...