Перша допомога при інсульті та інфаркті, що може трапитись на робочому місці

     Важкі наслідки інфаркту міокарда та інсульту можна зменшити на 70%, якщо вчасно й вміло надати першу допомогу потерпілому. Способи реанімування функцій організму людини у перші хвилини обох нападів, як інфаркту, так і інсульту, майже ідентичні, адже недаремно інсульт називають інфарктом головного мозку.

Певна річ, без фаховою допомоги ніяк не обійтись, але поки карета швидкої допомоги їде, слід провести наступні маніпуляції: постраждалу від нападу людину слід вкласти у напіввертикальне положення і відкрити вікна й двері, звільнити простір довкола хворого від натовпу людей, аби повітря вільно циркулювало. З цих же міркувань треба розстібнути комірець й манжети на одязі хворого, аби, окрім доступу до свіжого повітря, забезпечити й покращене циркулювання крові.

Давати хворому їсти або пити не можна, тому що, якщо це інсульт, то функція ковтання може бути порушена. Пульс хворого слід тримати під постійним контролем, якщо є можливість, то варто виміряти артеріальний тиск і, за умови, якщо верхній артеріальний тиск (систола) не нижче 100 мм рт ст., під язик хворому слід помістити 1-2 таблетки нітрогліцерину.

Полегшить симптоми 1 таблетка аспірину, яку слід розжувати. Таким чином покращиця кровообіг, так як  аспірин розріджує кров. За допомогою таких маніпуляцій можна заощадити час на реабілітування та транспортування хворого до лікарні вже по прибуттю меддопомоги.

Препарати для зниження артеріального тиску пропонувати людині, що зазнала нападу, не слід. Адже якщо це напад інсульту, то такі ліки можуть тільки зашкодити при подальших маніпуляціях професійних медиків. Часто, а особливо у період спеки, напад інфаркту або інсульту супроводжується нудотою.

У такому разі голову постраждалого фіксують на праву або ліву сторону і звільняють ротову порожнину від блювотних мас, щоб людина могла вільно дихати. Усі рухи того, хто реанімує від нападу, мають бути чіткими та впевненими. Медикам «швидкої допомоги» слід детально розповісти по прибуттю про перебіг нападу та надання першої допомоги, щоб лікарі зорієнтувались у подальших діях, адже кожна хвилина зволікання вартує безцінного людського життя.

Читайте також

Сильні духом

Відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в місті Южноукраїнську

П’ятий рік Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за...

Всесвітній день охорони праці у 2017 році пройде під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

Відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в місті Южноукраїнську

За рекомендацією Міжнародної організації праці Всесвітній день охорони праці у 2017 році буде провод...

Основні технічні та організаційні заходи щодо профілактики виробничого травматизму та  професійної захворюваності

Відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в місті Южноукраїнську

Технічні заходи - технічні засоби, що забезпечують безпечні і нешкідливі умови праці, та пов...

Cемінар «Аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік, проведення профілактичних заходів з метою недопущення зростання нещасних випадків та професійних захворювань»

Відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в місті Южноукраїнську

08.02.2017 року у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків...

Працює «телефон довіри»

Відділення ВД ФССНВ та ПЗ України в місті Южноукраїнську

У відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві...