AA

Обережно: лід тонкий!

Узимку на багатьох водоймах, хоча вони і вкриті кригою, продовжується проведення рибоохоронних заходів, любительське рибальство, катання  на ковзанах. Для безпечного перебування на льоду та запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах у зимовий період: знайдіть для початку стежку або сліди на льоду, а якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху;  оминайте тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, та ділянки, покриті товстим прошарком снігу, тонкий лід і місця, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку; особливо обережно спускайтеся з берега, бо лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Для перевірки міцності льоду візьміть із собою палицю. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, то негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Пробийте ополонки по різні боки переправи (рекомендована відстань між ними - 5 метрів) і виміряйте точну товщину льоду Не пробивайте багато ополонок близько і на переправах; не збирайтеся великими групами на одному місці; не ловіть риби поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів; тримайте поруч із ополонкою дошку або велику гілку.

Зніміть спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду. Безпечним вважається для одного пішохода  лід зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); для масової переправи пішки - не менше, ніж 15 сантиметрів.

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду. Особливо суворого дотримання правил поводження потребує підлідна ловля риби.

Якщо ви провалилися на льоду, не лякайтеся,  а широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми, почергово витягаючи на поверхню ноги. Пристосовуйтеся тілом на льоду так, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть туди, звідки прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Хоча ви промокли і вам холодно, не біжіть по льоду, а вже на березі не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах провалилася людина, негайно сповістіть її, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть до неї. Якщо ви не самі, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді буде вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри. Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони.

Потерпілого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце (наприклад – на рятувальну станцію на міському пляжі), розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть гарячим напоєм.

Наближаються весняні канікули і школярі будуть активно проводити свій вільний час, у тому числі і на льоду. На жаль, незнання заходів безпеки або нехтування ними під час знаходження на водоймах у період льодоставу призводить до тяжких наслідків, навіть загибелі людей. Звертаємо увагу батьків на необхідність роз’яснення підліткам небезпеки перебування на льоду у непристосованих місцях без нагляду дорослих.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у непристосованих місцях, тим більше у відлигу,  не виходьте на лід без потреби!

Будьте обережні!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та
взаємодії з правоохоронними органами
Южноукраїнської міської ради

Читайте також

Штормове попередження

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

11.03.2019 о 13.56 від обласного центру з гідрометеорології отримано штормове попередження: «в...

Важлива інформація з питань пожежної та техногенної безпеки на виборчій дільниці

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипож...

Управління з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради інформує

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Відповідно до п.5 розділу 11 комплексної Програми профілактики злочинності та вд...

Важлива інформація для балансоутримувачів (управителів) житлових будинків підвищеної поверховості та мешканців міста Южноукраїнська

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Упродовж 2018 року в Україні зареєстровано 80 049 пожеж, 30 524 з яких у житловому секторі. Нищівний...

Відбулося позачергове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті міської ради

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

14.02.2019 у залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося позачергове з...

До уваги мешканців міста!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

19 лютого 2019 року з 14.00 до 18.00 начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами управ...