
Хто зобов’язаний використовувати РРО у 2023 році
ЩО ТАКЕ РРО (ПРРО)? Зрозумілою мовою РРО – це пристрій, що зберігає інформацію про розрахун...
Res --> 1
Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику юридичною особою, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного податкового року (в 2018 року – 930,75 грн).
Зауважуємо, якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах, передбачених розд. IV Податкового кодексу України для оподаткування додаткового блага.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, встановлено п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема:
- дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розд. IV ПКУ (п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 ПКУ);
- дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), у вигляді, зокрема вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни.
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 ПКУ (п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Згідно з п. 174.6 ст. 174 ПКУ доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених розд. IV ПКУ для оподаткування додаткового блага.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.
Довідково: Загальнодоступний інформаійно – довідковий ресурс (категорія 103.02.).
ЩО ТАКЕ РРО (ПРРО)? Зрозумілою мовою РРО – це пристрій, що зберігає інформацію про розрахун...
Законом України від 30 червня 2023 року №3219ІХ відновлено відповідальність суб’єктів господар...
До уваги платників податків - фізичних осіб щодо мінімального податкового зобов'...
З 01 квітня 2023 року запроваджується міжнародний стандарт ISO 20022 у платіжній інфраструктурі Укра...
Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє про відкриття з 01 квітня 2023 року рахунк...
Податкова служба продовжує політику відкритості та прозорості у своїй діяльності та впроваджує резул...
Державна податкова служба поваідомляє про впровадження Загальнодоступного інформаційно-довідково...
Обов’язок подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи виникає у громадян, які...
Южноукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області інформує, з 1 січня 2023 року стартувала кампанія...
Южноукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області інформує, що для сплати податкових платежів та єди...