Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Навчатися  чи  працювати:  що обирають діти?
AA

Навчатися  чи  працювати:  що обирають діти?

Всесвітній день боротьби з дитячою працею щороку відзначається 12 червня. Під егідою Міжнародної організації праці надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання праці.  

- Вважається, що рівень дитячої зайнятості напряму залежить від добробуту сім’ї та кількості в ній дітей. Тобто чим бідніша сім’я і чим більше в ній дітей, тим частіше ті працюють, інколи — в дуже тяжких умовах. Однак і цілком забезпечені батьки не бачать нічого поганого в тому, аби їхні діти працювали у вільний від навчання час, вбачаючи у цьому виховний засіб. Замість безцільного тиняння вулицями або цілодобового просиджування за комп’ютером під час канікул, хай краще син чи донька-підліток потрудиться, заробить собі на кишенькові витрати, навчиться бути відповідальнішим, а заодно й ціну грошам пізнає. Так думають багато батьків і, безумовно, в цьому своя доля правди.

- Соціологічні дослідження проведені в Україні Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка засвідчили, що кожна четверта українська дитина (віком від 10 до 17 років) має досвід роботи (працює тепер або працювала раніше), за яку вона або інші отримували винагороду. Майже всі, хто працював раніше або працює тепер, отримував/отримує плату за виконану роботу, але кожен тринадцятий працював або працює безоплатно.

- Де ж діти мають змогу знайти собі роботу? Звичайно через мережу Інтернет! Отже батьки,  зробіть вдома експеримент, натискаємо пошук у Google «робота для дітей» і отримуємо багато посилань. Більшість із них нічого не варті, але є і такі, що викликають явну тривогу.  Немає гарантії, що дітей не залучать до небезпечних для здоров’я різновидів робіт. Ще одна небезпека таких сайтів — демонстрація дітьми своїх фотографій та контактів. Високий ризик того, що цим можуть скористатися шахраї. Роздавання листівок, догляд за свійськими тваринами, участь у різних промоакціях, зйомки в масовці кліпів або рекламних роликів, робота кур’єром, на автомийці тощо, і все у вільний від навчання час — найдоступніші і найпоширеніші варіанти.

- Тому, дорогі батьки, звертайте увагу на потреби ваших дітей, контролюйте сайти, які вони відвідують. а коли ваша дитина забажає працювати і вік дозволяє, допоможіть їй знайти роботу через близьких, знайомих та друзів, через центр зайнятості. Бо потреба працювати й заробляти в дітей є. І в цьому немає нічого поганого. Але такі ресурси мають чітко контролювати і перевіряти насамперед батьки.

 

Читайте також

Головна цінність

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

16 квітня фахівець із соціальної роботи Южноукраїнського міського центру соціальних служб Ольга ...

Відповідальне батьківство

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

11 квітня 2024 року було проведено 4 заняття «Як стабілізувати себе?», під час яког...

Здоровий спосіб життя

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Южноукраїнський міський центр соціальних служб протягом року проводить  інформаційно-просвітниц...

Виїзд мобільної бригади

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

10 квітня в реагування на повідомлення відділення поліції №3 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївські...

Шановні мешканці громади!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Упродовж 2024 року Миколаївським обласним центром соціальних служб заплановане проведення навчання з...

Упродовж І кварталу 2024 року здійснено 56 відвідувань сімей, в яких зафіксовано випадки домашнього насильства

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

В реагування на повідомлення мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраж...