AA

Навчатися  чи  працювати:  що обирають діти?

Всесвітній день боротьби з дитячою працею щороку відзначається 12 червня. Під егідою Міжнародної організації праці надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання праці.  

- Вважається, що рівень дитячої зайнятості напряму залежить від добробуту сім’ї та кількості в ній дітей. Тобто чим бідніша сім’я і чим більше в ній дітей, тим частіше ті працюють, інколи — в дуже тяжких умовах. Однак і цілком забезпечені батьки не бачать нічого поганого в тому, аби їхні діти працювали у вільний від навчання час, вбачаючи у цьому виховний засіб. Замість безцільного тиняння вулицями або цілодобового просиджування за комп’ютером під час канікул, хай краще син чи донька-підліток потрудиться, заробить собі на кишенькові витрати, навчиться бути відповідальнішим, а заодно й ціну грошам пізнає. Так думають багато батьків і, безумовно, в цьому своя доля правди.

- Соціологічні дослідження проведені в Україні Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка засвідчили, що кожна четверта українська дитина (віком від 10 до 17 років) має досвід роботи (працює тепер або працювала раніше), за яку вона або інші отримували винагороду. Майже всі, хто працював раніше або працює тепер, отримував/отримує плату за виконану роботу, але кожен тринадцятий працював або працює безоплатно.

- Де ж діти мають змогу знайти собі роботу? Звичайно через мережу Інтернет! Отже батьки,  зробіть вдома експеримент, натискаємо пошук у Google «робота для дітей» і отримуємо багато посилань. Більшість із них нічого не варті, але є і такі, що викликають явну тривогу.  Немає гарантії, що дітей не залучать до небезпечних для здоров’я різновидів робіт. Ще одна небезпека таких сайтів — демонстрація дітьми своїх фотографій та контактів. Високий ризик того, що цим можуть скористатися шахраї. Роздавання листівок, догляд за свійськими тваринами, участь у різних промоакціях, зйомки в масовці кліпів або рекламних роликів, робота кур’єром, на автомийці тощо, і все у вільний від навчання час — найдоступніші і найпоширеніші варіанти.

- Тому, дорогі батьки, звертайте увагу на потреби ваших дітей, контролюйте сайти, які вони відвідують. а коли ваша дитина забажає працювати і вік дозволяє, допоможіть їй знайти роботу через близьких, знайомих та друзів, через центр зайнятості. Бо потреба працювати й заробляти в дітей є. І в цьому немає нічого поганого. Але такі ресурси мають чітко контролювати і перевіряти насамперед батьки.

 

Читайте також

16 днів проти насильства

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 З тих пір, коли людині спало на думку нехтувати життям і здоров’ям іншого, вона старанно...

Результати міського фотоконкурсу для дітей з функціональними обмеженнями «Зупинись мить ти чарівна»

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Южноукраїнським міським центром соціальних служб...

Про проведення експрес-тестування на ВІЛ для мешканців міста до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/Снідом

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

На території Южноукраїнського міського центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молод...

До уваги мешканців міста!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомляє, що з...

Проведені заходи в рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Упродовж жовтня місяця, в рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, фахівцям...

До уваги батьків!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  З початком нового навчального року розпочали проведення програми занять «Школа...