На ЮУАЕС пройшла робоча зустріч з німецькими партнерами у рамках проекту модернізації фізичного захисту

На южно-українському майданчику 16 травня відбулася робоча зустріч в рамках проекту «Модернізація периметра ЮУАЕС». Він реалізується за програмою українсько-німецького співробітництва з фізичного захисту ядерних об’єктів, що входить до  ініціативи G7 «Глобальне партнерство проти поширення зброї та матеріалів масового знищення».

У зустрічі взяли участь німецькі фахівці Товариства з безпеки установок і реакторів (GRS) та компанії «Sommer», спеціалісти Держінспекції ядерного регулювання, ДП НАЕК «Енергоатом», Южно-Українського енергокомплексу, військової частини Нацгвардії України, що несе охорону та оборону ЮУАЕС, та ПАТ «Юженергобуд», яке є підрядником у виконанні будівельних робіт у рамках проекту.

Спільну українсько-німецьку роботу з посилення фізичного захисту ЮУАЕС розпочато три роки тому. Першим її етапом було надання німецькою стороною в рамках міжнародної технічної допомоги броньованих куленепробивних кабін для військового підрозділу, що охороняє атомну станцію. Нині вони не лише забезпечують захист життя військовослужбовців на випадок виконання поставлених перед ними бойових завдань з оборони АЕС, а й створюють комфортні умови для несення служби.

Нинішню зустріч присвячено наступному етапу – модернізації периметра атомної станції, зокрема, посиленню антитерористичного захисту контрольно-пропускних пунктів (КПП). Вітаючи гостей, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив: «Завдяки нашим спільним зусиллям фізичний захист Южно-Української атомної станції вдосконалюється. Оцінюючи пройдений шлях, з задоволенням констатую, що зроблено вже багато. Дуже приємно, що на майбутнє обидві сторони одностайні щодо подальшої співпраці з даного напрямку».

Учасники наради обговорили умови та терміни поставки необхідного обладнання для модернізації та укріплення контрольно-пропускних пунктів АЕС, проекти виконання необхідних робіт з облаштування фундаментів для майбутнього оснащення, оглянули будмайданчики КПП тощо. Йшла мова під час зустрічі і про наступні проекти українсько-німецького співробітництва в рамках надання міжнародної технічної допомоги з модернізації фізичного захисту Южно-Української АЕС.

 

Читайте також

Представники Бузької та Прибужанівської територіальних громад підтримали підняття рівня Олександрівського водосховища

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Представники Бузької та Прибужанівської об’єднаних територіальних громад  обговорили з фа...