Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | На Ташлицькій ГАЕС встановлюють блочний трансформатор для пуску агрегата №3
AA

На Ташлицькій ГАЕС встановлюють блочний трансформатор для пуску агрегата №3

Вже за місяць має відбутися пробний пуск третього агрегата Ташлицької гідроакумулювальної електростанції. Днями на об’єкт надійшов один з найважливіших елементів схеми – блочний трансформатор.

Цей вузол потрібен для перетворення та подальшої передачі виробленої потужності. Генератор агрегата видаватиме напругу 15 кВ, а завдяки блочному трансформатору вона підвищуватиметься до 330 кВ і надходитиме до відкритого розподільчого пристрою, а звідти вже – в об’єднану енергосистему.

«Обладнання ПАТ «Запоріжтрансформатор» вже більше 25 років використовується на Олександрівській ГЕС, а також для обох гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС. Виробник забезпечив стабільний зворотній зв’язок та технічну підтримку. Претензій за час експлуатації запорізьких блочних трансформаторів у нас немає. Сподіваємось, що і новий пристрій, який тільки-но прибув на майданчик, працюватиме роками без зауважень», - підкреслив головний інженер Каскаду ГЕС-ГАЕС Сергій Музиченко.

За технічними характеристиками блочний трансформатор для третього гідроагрегата Ташлицької ГАЕС не відрізняється від тих, що використовуються для першого та другого. Обладнання важить понад 170 тонн. На об’єкт його доставляли спочатку спеціалізованим залізничним транспортом, а потім - автопоїздом.

Наступна робота – оснащення блочного трансформатора навісним обладнанням від заводу-виробника. Потрібно встановити високовольтні та низьковольтні вводи, систему охолодження. Після цього пристрій готуватимуть до підключення під напругу. Енергетики кажуть, що обсяг передпускових операцій ще значний, а часу до запланованої дати пробного пуску третього агрегата Ташлицької ГАЕС залишилось обмаль, тож треба додати максимум зусиль на фінішній прямій.


 

 

Читайте також