Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
AA

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства», що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня.  

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює важливі дати, як то:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

Декларація про викорінення насильства щодо жінок, прийнята в 1993 році, визначає термін «насильство щодо до жінок» так: «будь-який акт насильства, здійснений на підставі статевої ознаки, який заподіює або може заподіяти фізичну чи психологічну шкоду або страждання жінки, а також погрози скоєння таких актів, примус або довільне позбавлення волі, чи то в суспільному чи в особистому житті». Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки. Воно проявляється в фізичного, сексуального та психологічного формах, зокрема:

• насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, зґвалтування в шлюбі, вбивство);

• сексуальне насильство і домагання (зґвалтування, насильницькі статеві акти, небажані сексуальні аванси, сексуальне насильство над дітьми, примусові шлюби, вуличні домагання, переслідування, кіберпереслідування);

• торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);

• дитячі шлюби.

Насильство щодо жінок явище складне, багатогранне.    

Аналізуючи статистичні дані результатів п’ятирічної  просвітницької роботи (у 2018 році -  49 звернень,   за 9 місяців  2022року  - 108 звернень)  - серед мешканців громади відстежується розуміння неприйнятності домашнього насильства, його різновидів та наслідків. Постраждалі  жінки стали частіше відкрито повідомляти  про вчинення домашнього насильства та  звертатися по допомогу. Якісно забезпечити анонімність та індивідуальність підходу допомагає  нещодавно відкритий Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. У приміщенні Денного центру практичний психолог Лідія ЛЕМЕЩУК проводить індивідуальні консультації та організовує групові заняття як для  дітей так і для дорослих цієї категорії.   

 

 

Читайте також

Ти як? Інформаційна гігієна

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

27 червня фахівцем із соціальної роботи Денного центру соціально-психологічної допомоги особам,...

Увага ветеранам!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Онлайн курси програмування та ІТ-професій з гарантією працевлаштування від Mate...

​​​​​​​Соціальні послуги для полонених, цивільних, яких незаконно утримує агресор, звільнених з полону та членів їхніх родин: як можна отримати?

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Міністерство соціальної політики України робить все можливе, щоб військовоп...