Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Коливання настрою. Як впоратися?
AA

Коливання настрою. Як впоратися?

Ви прокидаєтесь в хорошому настрої, далі ви читаєте новини і відчуваєте тривогу, а під вечір вас накриває страх, який змінюється злістю, бо в місті знову лунає повітряна тривога? Так, це і є коливання настрою. Як з ними впоратися та проживати безпечно для себе та ваших близьких?

Коливання настрою — нормальна реакція людини на ненормальні обставини, в даному випадку на війну.

Психологи відмічають, що у коливаннях настрою є послідовність. Головні етапи циклу: розгубленість, тривога, страх, паніка, злість, роздратування, ейфорія, апатія і депресивний стан. Але коливатися настрій може і не по циклу, адже кожна психіка індивідуальна і реагує по своєму. Тому якщо ви відчуваєте різкі коливання, злість а потім миттєву ейфорію — це також нормально.

Не треба намагатися придушити та замовчувати свої емоції. Це принесе більше шкоди, адже не пережиті і не відрефлексований почуття тільки погіршать загальний емоційний стан.

Найкращий спосіб переживати коливання настрою — це прийняти та працювати з кожною емоцією. Подумати, що призвело до того, що саме зараз ви відчуваєте злість чи страх — проведіть саморефлексію. Якщо ви злі, роздратовані і кричите на свої близьких, що вони мають швидше одягатися і йти у сховище — проаналізуйте, на кого ви дійсно злитесь. Напевно, на російську армію, яка знову намагається скинути бомбу на ваше місто, а не на близьких людей, які втомилися і трохи повільніше збираються.

Як пережити кожну із емоції?

Злість – найсильніша з людських емоцій, яка може слугувати поштовхом для дій. Коли ви відчуваєте злість, намагайтесь зрозуміти на що або кого вона спрямована. Це допоможе не зриватися на близьких. Намагайтесь направити злість в корисне русло. Наприклад, почули тривогу і зібралися швидше за всіх, то допоможіть занести у сховище припаси їжі. Або можливо по сусідству живе жінка похилого віку, якій потрібна саме ваша допомога.

Апатія і депресивні стани — це найважчий етап, адже людину не покидає відчуття, що в неї закінчилися сили, вона хоче відпочивати, а частіше бути наодинці, згорнутися в клубочок і дивитися в одну точку. Чим довше людина перебуває в такому стані, тим глибше занурюється в нього. В такому стані важливо дотримуватися балансу. З однієї сторони відпочити, поїсти, відновитися, з іншої — не плутайте бажання відпочити з нав’язливим станом байдужості. Подолати апатію допоможе корисна і проста робота, найкраще, якщо ця робота приносить користь оточуючим.

Паніка, тривога, страх — це найбільш виразні емоції, які одразу можна розпізнати. Найбільш універсальна порада для всіх людей, це дихальні вправи. Їх безліч, аленайпростіше робити глибокий вдох і різкий видих.

Ейфорія — найбільш нешкідлива емоція, яка триває досить не довго. Важливо її використати конструктивно і встигнути зробити щось корисне.

Читайте також

 Шановні Почесні донори!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіал...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 324 за 2023 рік

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Бюджетом Южноукраїнської міської територіальної громади з 01.01.2023 по 31.12.2023 (далі – зві...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській мі...

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні заходи посилюють

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні...