Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Інформація про грип та ГРВІ
AA

Інформація про грип та ГРВІ

В Україні за епідемічний сезон 2021/2022 років зареєстровано 5,9 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ. Протягом сезону 15,5% населення України звернулося по медичну допомогу з приводу захворювання на респіраторну групу інфекцій.

Захворюваність на ГРВІ мала двохвильовий характер із максимальними підйомами на 42-45 тижнях 2021 року і 3-7 тижнях 2022 року. Низький  рівень активності зберігся лише в Закарпатській області й  м. Київ.

З 8 тижня показники захворюваності набули вираженої тенденції до зниження. До кінця періоду спостереження інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із новою короно-віросною інфекцією, був значно нижче епідемічного порога. На активність епідемічного процесу вплинули чинники, пов’язані насамперед з інтервенцією Російської федерації, руйнуванням закладів охорони здоров’я, недоступністю даних про отримання медичної допомоги на окупованих територіях.

Епідемічний процес охопив усі вікові групи населення. Найбільш інтенсивно епідемічний процес проявлявся сумарною захворюваністю на грип та ГРВІ у вікових групах 0-4 та 15-17 років, які хворіли у 2,6 рази частіше за дорослих. 

За епідемічний сезон 2021/2022 років не зареєстровано жодного летального випадку внаслідок грипу. Водночас зафіксовано 51 649 летальних випадків унаслідок COVID-19.

З початку минулого сезону проти грипу було вакциновано 174 614 осіб (0,5% від загальної кількості населення України), з них частка дітей віком від 6 місяців до 5 років серед щеплених становила 6,1 %. Із 10,4 млн. осіб, що віднесені до пріоритетних груп ризику (медичні працівники, вагітні, діти віком 6-59 місяців, особи з хронічними хворобами), вакциновано лише 1,0%.

Серед пріоритетних груп ризику найбільше щеплено персонал медичних закладів – 21,0% та осіб, що перебувають у закладах тривалого догляду – 3,2%.

Епідемічний сезон ГРВІ та грипу розпочнеться з 40-го тижня поточного року (03.10.2022) та завершиться після 20-го тижня наступного року (22.05.2023).

У період підготовки до епідемічного зростання захворюваності одним з основних  заходів боротьби з епідемією грипу є вакцинація, як доцільна та важлива.

В попередні роки питання імунізації в Южноукраїнській міській територіальній громаді охоплювало щорічно 0,3-0,5 % населення.

Вакцинацію проти грипу доцільно проводити в період з вересня по листопад.

Читайте також

До уваги Почесних донорів України, які зареєстровані на території Южноукраїнської міської територіальної громади!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Для забезпечення виплати одноразової матеріальної допомоги до Всесвітнього Дня донора – 14 чер...

2 травня – День немовляти

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

2 травня – День немовляти. Спеціалісти КНП"Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня&...

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року прийняла Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який набрав чинності 30 січня 2018 року

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року прийняла Закон «Про державні фінансові гарантії медичного об...

Підтримано зміни до міської комплексної програми «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді на 2021-2025 рр». Невеликими кроками до суттєвих змін

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення, відповідно до якого внесені зміни...