AA

Дотримання правил пожежної безпеки на об’єктах із масовим перебуванням людей – гарант збереження життя

Питання дотримання протипожежних норм є завжди актуальним та важливим як на підприємствах чи в установах, так і на об’єктах з масовим перебуванням людей (дітей), особливо у нічний час. На цьому співробітники ДСНС акцентують увагу власників, приватних підприємців, керівників установ. Тримаючи в руках важелі впливу лише через бесіди,  роз’яснення та друкований профматеріал, далеко не завжди є можливість переконати і досягнути бажаного результату. Після підписання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» здавалось, що стало можливо рішуче впливати та змінювати ситуацію. За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та багаторічне невиконання приписів за результатами перевірок притягати до адміністративної відповідальності посадових осіб, направляти документи до суду та отримувати гарантії того, що справи зрушаться з мертвої точки і у разі невиконання буде вжито дієвих заходів.

Станом на 26 листопада 2017 року на території Миколаївської області  із 1142 об’єктів, що підлягають перевірці, перевірено 1041. Заходи тривають по всіх районах області: у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням, будинках для людей похилого віку та інвалідів і об'єктів відпочинку та оздоровлення. Окрім перевірок стану пожежної безпеки та спілкування з адміністрацією, фахівці ДСНС також відпрацьовують спільні дії персоналу та керівників об’єктів з підрозділами ДСНС у разі виникнення різного роду надзвичайних подій та пожеж (проводячи навчання).

На сьогодні в області, за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та невиконання раніше запропонованих приписами заходів, притягнуто до адміністративної відповідальності 1084 керівники та посадові особи об’єктів. За результатами перевірок по 20 об’єктах направлено матеріали на розгляд Миколаївського окружного адміністративного суду щодо можливої подальшої їхньої експлуатації з виявленими порушеннями пожежної безпеки, які не усуваються роками.

Так,  22 листопада 2017 року прийнято рішення про застосування заходу реагування у вигляді повного зупинення роботи одного з об’єктів з масовим перебуванням людей (дітей). Щодо подальшої експлуатації інших, засідання судів відбудуться у грудні 2017 року.

На що ж звертають увагу спеціалісти у сфері пожежної та техногенної безпеки під час перевірок таких об’єктів? Перш за все це питання режимного характеру (справність первинних засобів пожежогасіння, експлуатація тимчасових ділянок електромережі, відповідність шляхів евакуації), а також капітальні (обладнання, ремонту та технічного обслуговування автоматичної пожежної сигналізації, ремонту внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, обладнання будівель системами оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, обладнання евакуаційних виходів світловими покажчиками з написами «Вихід», оброблення вогнезахисними розчинами дерев’яних конструкцій горищ).

http://mk.dsns.gov.ua

 

Читайте також

Повідомлення населенню міста

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

28 листопада 2018 року набув чинності Закон України від 26 листопада 2018 року №393/2018 "Про...

Інформація щодо наслідків реформування системи правоохоронних органів в м.Южноукраїнську

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

За інформацією Южноукраїнського відділення Первомайського відділу ГУНП в ході реформування правоохор...

До уваги мешканців міста!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

За даними Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління На...

До уваги мешканців міста!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

21 листопада 2018 року в період з 14.00 до 15.00 буде проведено річну перевірку працездат...