Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До Дня вишиванки
AA

До Дня вишиванки

У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано виставку «Вишиванка-наша національна святиня» до Дня вишиванки. У музеї зібралась вже велика колекція вишиванок, українських рушників, скатертин,  килимів ручної роботи. Дуже часто жителі міста приносять вишивані вироби своїх родичів. Тому експозиція, здебільшого, складається зі старовинних речей 19-20 століття. Одним із основних елементів виставки є сорочка – головне вбрання української жінки. Декорували сорочки, зазвичай, на рукаві та біля шиї. Кожен регіон України мав свої кольори. Кожен орнамент, вишитий малюнок має ідею та сенс. За вишивкою можна було зрозуміти, скільки людині років, де мешкає, чим цікавиться тощо. Як показує історія, вишивку сорочок, рушників виконували для святкових, важливих подій та дат: народження, хрещення, сватання, весілля, поховання.

Для відвідувачів було проведено цікаві та пізнавальні екскурсії та вони мали можливість зробити селфі біля історичних тематичних локацій, які для них підготували працівники музею.

Також у виставці відвідувачі могли побачити картини місцевої талановитої художниці Тетяни Журби, яка написала серію картин в українському стилі.

Для українців вже стало доброю традицією відзначати День вишиванки як символ народного вбрання. Міжнародний День вишиванки відзначають кожного третього четверга травня. Цьогоріч це свято яскравого етнічного стилю припадає на 18 травня.

 

Читайте також

До Дня захисту дітей

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї проведено ряд тематичних пізнавальних екскурсій до Дня...

До Дня Європи

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся тематичний показ пізнавального мультфіль...