Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту
AA

До Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся показ історичного  фільму “Кіборги. Герої не вмирають”. Цей фільм о реальних подіях війни на Донбасі, в якому розповідаються правдиві історії людей, що боролися за свободу України. На заході були присутні здобувачі освіти Державного навчального  закладу “Южноукраїнський професійний  ліцей”. 

Також у відвідувачів музею є можливість відвідати виставку «Аеропорт...Пекельна смуга», яка діє в рамках постійної експозиції “Герої не вмирають”. Вона  є історичною розповіддю про героїчну оборону Аеропорту та важливим кроком у формуванні нашої новітньої історії. Дана тематична виставка розповідає про долі захисників ДАПу, які брали участь у боях упродовж усіх 242 діб героїчної оборони.  До експозиції виставки увійшли фото, документи, особисті речі, військове спорядження, деякі з них були надані безпосередніми учасниками тих подій. Архівні фотокопії воїнів, що були передані до музею увійшли у фонд пам’яті як матеріалізована пам'ять про наше покоління, про гідне творення нашої держави, пам'ять про наших легендарних «кіборгів»і про те, що ми не можемо більше допустити подібних трагедій.

Серед них імена загиблих захисників, які будуть навіки закарбовані в сторінках історії нашої Батьківщини:

Олександр Завірюха

(15.12.1992 - 28.09.2014)

У 2009 році закінчив загальноосвітню школу села Кам’яна Балка Первомайського району. Навчався у Южноукраїнському професійному ліцеї, отримав професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Після ліцею, проходив військову службу за контрактом у 79-ій окремій аеромобільній бригаді Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А0224, місто Миколаїв). З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Загинув 28 вересня 2014 р. у м.Донецьку від прямого влучення в БТР під час заняття бойових позицій по виконанню визначених завдань по охороні аеропорту "Донецьк". 6 грудня 2014 року похований в селі Кам’яна Балка Первомайського району.15.05.2015р. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, посмертно 13 жовтня 2015 року була відкрита меморіальна дошка на фасаді будівлі Южноукраїнського професійного ліцею, де навчався Олександр Завірюха;

Андрій Шакула

05.01.1984 -02.2015)

Український військовий, служив у 79 –й окремій аеромобільній бригаді, наш земляк, який був призваний Южноукраїнсько-Арбузинським об'єднаним міським військовим комісаріатом. Загинув 2 лютого 2015 року від осколкового поранення при обороні Донецького аеропорту під час російсько-української війни. Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно);

Юрій Боровик

(21.11.1979-03.12.2014)

Солдат Збройних сил України 93-ї окремої механізованої бригади), учасник російсько-української війни. У 2014 році був учасником у боях за Донецький міжнародний аеропорт. Помер 3 грудня 2014 р. від отриманих під час бойових дій травм.

 До музею були передані фото Миколи Баланова, взяті з його особистого архіву для оформлення тематичної виставки. Микола Баланов - прапорщик Збройних сил України зведеного загону «Дика качка», підрозділу Збройних сил України, сформованого з добровольців Повітряних сил України під час війни на Донбасі. У серпні 2014 року направлений у Краматорськ для охорони оборони аеродрому. Брав участь у боях поблизу шахти Бутовка, де знаходився опорний пункт «Зеніт». У грудні з побратимами утримував північну частину Донецького аеропорту. За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов'язку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (3.11.2015), медаллю «За оборону Донецького аеропорту».

Також до науково-допоміжного фонду музею увійшли світлини тих подій, надані Віталієм Серватинським, українським військовим, мешканцем міста Южноукраїнська. У 2014 році був мобілізований на службу у 93-ю механізовану бригаду. У листопаді-грудні був захисником Донецького аеропорту. Бойову варту ніс у новому терміналі, в залі очікування на першому поверсі. У січні 2015 року після ротації був другий заїзд. Нагороджений медаллю «За оборону Донецького аеропорту».

«Люди встояли – не витримав бетон» - це найбільш влучна фраза про 242 дні героїчної оборони аеропорту. На прикладах бійців, що захищали Донецький аеропорт, виховуватимуться майбутні покоління українських патріотів.

 

 

Читайте також

Історичні бесіди

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У  Южноукраїнському міському історичному музеї  відбулося перше засідання циклу історичних...

В Южноукраїнському міському історичному музеї відбулися патріотичні заходи, присвячені Дню українського добровольця

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбулися декілька патріотичних заходів, присвячених Д...

У Южноукраїнському міському історичному музеї експонувалася тематична експозиція «Небесна Сотня: епізод нашої історії» до Дня Героїв Небесної Сотні

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Усі охочі мали нагоду побачити світлини, листівки, плакати, особисті речі мітингувальників та пригад...

Патріотичний майстер - клас з виготовлення пташок-оберегів, присвячений Дню єднання

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї за підтримки Южноукраїнської дитячо-юнацької спортивно...