Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До Дня пам'яті Чорнобильської трагедії
AA

До Дня пам'яті Чорнобильської трагедії

У Южноукраїнському міському історичному музеї підготовлено експозицію «За годину до вибуху», присвяченої Дню пам’яті Чорнобильської трагедії. На ній представлені вимірювальні прилади та засоби захисту, що використовувалися при ліквідації радіаційного забруднення, тематичні друковані видання, фотокартки з місця катастрофи, нагороди ліквідаторів аварії на ЧАЕС. А також архівні документи, які були передані відділом соціального розвитку ВП ПАЕС, що свідчать про велику допомогу нашого міста постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Для відвідувачів комунального закладу "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ», які завітали до музею, відбувся показ тематичного відеоматеріалу, в якому розповідається про трагічні долі перших 10-ти пожежників, які ліквідували наслідки Чорнобильської трагедії. Також проведена цікава та змістовна екскурсія у виставковій залі музею.

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

 

 

Читайте також

В Южноукраїнському історичному музеї відбулося відкриття виставки науково-допоміжного матеріалу «Державність, виборена поколіннями» до Дня Української Державності

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В Южноукраїнському історичному музеї відбулося відкриття виставки науково-допоміжного матеріалу &laq...

До Дня захисту дітей

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї проведено ряд тематичних пізнавальних екскурсій до Дня...

До Дня Європи

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся тематичний показ пізнавального мультфіль...