Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | «Декомунізація – тривалий процес, який, зрештою, треба довести до кінця», - Олексій Савченко
AA

«Декомунізація – тривалий процес, який, зрештою, треба довести до кінця», - Олексій Савченко

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко в ефірі одного з місцевих телеканалів зазначив, що процес декомунізації на Миколаївщині триває. На думку голови ОДА, процес швидше просуватиметься у питанні знесення пам’ятників, аніж символіці. 

«По області стоїть до 70 пам’ятників Леніну. Ми займаємося цим питанням. Більш того, по селах, по районах є радянська символіка. Цей процес, я думаю, в цьому році не закінчиться. По пам’ятниках швидше пройде, а саме по символіці він не закінчиться, бо багато хто воював і це людські речі», - зазначив Олексій Савченко.

Водночас, очільник області зазначив, що багато хто помилково вважає, що сприйняття українського відбувається нібито за рахунок його нав’язування. Олексій Савченко наголосив, що головне – не боятися показувати свою національність, бути справжніми патріотами та пишатися державою. 

Зазначимо, на сьогодні на території Миколаївської області досі недемонтовані 49 пам’ятників та меморіальних дошок, не перейменовано 9 вулиць, а також досі залишаються розміщеними на будинках назви вулиць з числа тих, що присвячені діячам та подіям тоталітарного комуністичного режиму.

Незважаючи на неодноразові звернення облдержадміністрації, органи місцевої влади та поліція не квапляться у дотриманні вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У зв’язку з цим, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко вчергове звернувся до органів місцевої влади та поліції прийняти рішучі дії щодо дотримання Закону України та нарешті завершити очищення Миколаївщини від пропаганди тоталітарного комуністичного режиму. Відповідні листи з вимогами були направлені на адресу місцевих органів влади і правоохоронців.

http://www.mk.gov.ua

Читайте також

З жовтня 2020 року при облдержадміністрації запрацювала робоча група з врегулювання проблемних питань, які виникають під час реєстрації фермерами податкових накладних

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації

До основних завдань робочої групи входять: сприяння взаємодії органів влади у врегулюванні про...