Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Безпека на воді влітку
AA

Безпека на воді влітку

Літо — сезон відпочинку людей на воді, а від того і період підвищеного ризику виникнення надзвичайних подій на водних об'єктах. Однак тонуть люди, на жаль, не тільки влітку. Реєструються епізоди взимку, і восени, наприклад під час риболовлі.

Так, на Миколаївщині з початку поточного року зареєстровано 13 подій на водних об'єктах області, в результаті яких загинуло 11 осіб, двоє з них — діти. Врятовано 2 людей. Чому ж, за статистикою, переважна більшість випадків все ж закінчується трагічно, і чому так рідко вдається вирвати життя людини із водяної пастки?! 

Варто зазначити, що зазвичай, люди тонуть на очах у інших. Але, на жаль, людина не завжди може покликати на допомогу. 

Тому варто знати, що коли людина тоне то зазвичай закидає голову назад, а тіло тримається у вертикальному положенні. Руки при цьому можуть бути розкинуті, наче шукають опору. Перед остаточним потопленням тіло може зануритися під воду декілька разів. Після першого занурення для порятунку є 5-6 секунд, але жодних криків про допомогу можна не почути. 

Чому так відбувається? Наша дихальна система розрахована, в першу чергу, для дихання, а мова — то її вторинна функція. Тож людина перш за все намагається дихати. Часу у неї зазвичай вистачає тільки на те, щоб видихнути під водою і спробувати захопити якомога більше повітря на поверхні. Тому якщо людина мовчки вертикально борсається у воді, її погляд скляніє, мерщій на допомогу. 

Параліч дихального центру настає через 4-6 хвилин після занурення людини, що тоне, під воду остаточно, а серцева діяльність може зберігатися до 15-17 хвилин. Тому заходи першої допомоги повинні виконуватися одразу! 

Чого взагалі не можна робити на воді?

Якщо не вмієте плавати, не можна перебувати у воді на надувному матраці або камері. Така розвага вкрай небезпечна та може закінчитися трагічно.

Не купайтеся вночі - романтично, але небезпечно. Якщо будете тонути, навряд чи хто це помітить.

Якщо не вмієте плавати, не можна заходити у воду вище пояса. Якщо у водоймищі течія, краще не заходити взагалі.

Не намагайтеся проплисти на водному транспорті поблизу із місцем купання людей, адже ви можете не помітити плавців і станеться лихо.

Відмовтеся від плавання відразу після їжі, у брудній та занадто холодній воді. В жодному разі не заходьте у воду у нетверезому стані.

І на завершення. Будьте сумлінними, уважними один до одного, і головне, до самих себе! В екстрених ситуаціях телефонуйте на спецлінію 101.

 

Читайте також

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 8:00 годин 8.12.2023 року

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 08:00 год. 08.12.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації нас...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 17:00 годин 28.11.2023 

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Станом на 17 год. 28.11.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації наслід...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 13:00 годин 28.11.2023 року

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 13:00 год. 28.11.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації наслідкі...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 8:00 годин 28.11.2023 

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 8 год. 28.11.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації наслідк...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 17:00 годин 27.11.2023 

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 17 год. 27.11.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації наслід...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 13:00 годин 27.11.2023

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 13:00 год. 27.11.2023 року на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації зим...

До уваги жителів громади!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сьогодні, 26 листопада, на 17.30 в громаді працює 9 одиниць спецтехніки з розчищення доріг від...