Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Міські суботники, присвячені боротьбі з амброзією полинолистою
AA

Міські суботники, присвячені боротьбі з амброзією полинолистою

Відповідно до розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 31.10.2013 № 316-р «Про затвердження заходів щодо боротьби з карантинними організмами, поширеними на території Миколаївської області», управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради розроблено та затверджено 21.05.2014 заходів по організації боротьби з карантинним бур’яном - амброзією полинолистою.

Комунальними підприємствами «Служба комунального господарства» та «Житлово-експлуатаційне об’єднання» постійно проводиться боротьба з карантинним бур’яном, а саме шляхом викошування на територіях загального користування та видаленням вручну на прибудинкових територіях міста.

Найефективнішим способом знищення даного бур’яну є його видалення вручну, оскільки маючи добре розвинену кореневу систему та високу репродуктивну спроможність для відновлення вегетативної маси механічне скошування тільки тимчасово призупиняє ріст рослини, що в подальшому супроводжується збільшенням її продуктивних стебел. Виривання вручну рослини разом з кореневою системою є єдиною запорукою знищення ареалу існування та джерела розповсюдження карантинного бур’яну.

Враховуючи велику територію зеленого господарства міста та неймовірну швидкість розповсюдження насіння карантинного бур’яну з територій, прилеглих до нашого населеного пункту залишається залучення громадськості до його знищення.    

З метою недопущення розповсюдження амброзії полинолистої на території міста та зменшення негативного впливу її пилку, що викликає в людей захворювання на поліноз, який супроводжується втратою працездатності, появою набряку слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, що призводе до розвитку астми, в нашому місті 1 та 2 серпня проведено загальноміські суботники.

В акції прийняли участь 200 представників органу місцевого самоврядування та його структурних підрозділів, державних служб та комунальних підприємств «Житлово-експлуатаційне об’єднання», «Служба комунального господарства». Під час проведення суботника увагу  було акцентовано на території масового відпочинку громадян міста, а саме: парк; 2 сквери; меморіал «Захисників Вітчизни» та дитячий гральний майданчик «Казкове містечко»; бульвари Цвіточний, Курчатова, Шевченка, Шкільний. Також заходи були проведені по проспектам Леніна, Миру, вулицям Набережна Енергетиків, Паркова, Молодіжна, Дружби Народів.

Завдяки спільній праці та відповідальному ставленню до покладених завдань колективами було очищено вручну територію загальною площею в 18,0 га та вивезено 4 м3 зібраної зеленої маси карантинного бур’яну, що позитивно позначиться на здоров’ї, самопочутті та створить комфортні умови для відпочинку громадян та гостей міста.

Також з метою зниження агресивності пилку амброзії полинолистою, який переноситься вітром разом з пилом, за дорученням міського голови Квасневського Є.А. з 04.08.2014 комунальним підприємством «Служба комунального господарства» розпочинається поливання водою покриттів міських доріг.

Читайте також

Рейд з правил пожежної безпеки та недопущення пожеж

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

На цьому тижні відбулися 2 рейди з метою підвищення обізнаності в правилах пожежної безпеки та недоп...

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Щорічно, 9 грудня, за ініціативи Організації Об'єднаних Націй відзначається Міжнародний день бор...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 08.12.2023

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Станом на 08 грудня 2023 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...

Оперативна інформація щодо ситуації на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 8:00 годин 8.12.2023 року

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Станом на 08:00 год. 08.12.2023 на території Южноукраїнської міської громади для ліквідації нас...

До уваги голів ОСББ!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

У зв’язку з погіршенням погодних умов та з метою упередження травматизму, звертаємось...

Взяли участь у комісійному відвідуванні сімей

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 859 «Деякі питання...

Увага! Опитування

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту планує розглянути у порядку контролю питання...

Президент Енергоатома передав генеральному директору ПАЕС ліцензію на довгострокову експлуатацію енергоблока №1

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

6 грудня 2023 року Енергоатом отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯ...