Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Про адміністрування єдиного соціального внеску
AA

Про адміністрування єдиного соціального внеску

 У зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII  від 04 липня 2013 року № 406-VII „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи ” Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляють, що відповідно до статті 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 „ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” та Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 року за № 1014/18309, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску – не пізніше 20 вересня.

Застрахована особа сплачує єдиний внесок щомісяця в розмірі, установленому в договорі про добровільну участь, за кожний місяць до 20 числа місяця,  наступного за місяцем,  за який він сплачується.

Сплата єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню) здійснюється однією сумою протягом 10 днів з дати підписання Договору і за кожний місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених  на дату укладення договору.

Порядок сплати єдиного внеск: застрахована особа сплачує єдиний внесок в сумі не менше мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць  залежно  від  виду страхування.

 Єдиний внесок сплачується:

1.             У сумі не менше мінімального страхового внеску та не більше за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи  з  максимальної  величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законо, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, зазначених у абзацах третьому, четвертому та п'ятому частини першої статті 10 Закону.

2.             Із сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи з фізичних осіб, та сум доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.

Про зміну показників, зазначених у підпункті 3.1 розділу 3 Договору, органи Пенсійного фонду повідомляють Застраховану особу в місячний строк з дати виникнення змін.

Застрахована особа, яка сплачує мінімальний страховий внесок, сплачує його у новому розмірі на підставі повідомлення, отриманого від Пенсійного фонду. Новий Договір у даному випадку не укладається  В інших випадках до цього Договору  вносяться  зміни шляхом укладення додаткової угоди в письмовій формі.

 

 

Читайте також

У Южноукраїнському міському історичному музеї експоновано тематичну експозицію «Експозиція «Воїни. Історія українського війська» до Дня захисників і захисниць України

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В експозиції розміщено світлини та особисті речі наших воїнів - земляків та матеріали науково-допомі...

Незаконні дії комісії по законності

Заступник міського голови Южноукраїнська, Сергій Горностай

Реагування на засідання постійної депутатської комісії з питань дотримання законності, протокол №43....

Сьогодні в нашій країні відзначається День захисників та захисниць України та День територіальної оборони України!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Ми віддаємо данину поваги всім чоловікам та жінкам, які відстоювали і відстоюють незалежність у...

Шановні працівники освіти!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету сердечно вітаю вас з професій...

Вічна пам’ять Герою...

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сумна звістка сколихнула Южноукраїнську територіальну громаду. Відданий Військовій присязі на вірніс...