Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Колектив ВП ДП НАЕК «Енергоатом» «Южно-Українська АЕС» відзначає своє професійне свято
AA

Колектив ВП ДП НАЕК «Енергоатом» «Южно-Українська АЕС» відзначає своє професійне свято

22 грудня колектив відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом» «Южно-Українська АЕС» разом з багатотисячною армією енергетиків відзначає своє професійне свято. На підприємстві немає другорядної роботи. Від внеску кожного з 7 тисяч працівників енергокомплексу залежить кінцевий результат – тепло та світло в наших будинках, робота заводів і фабрик, енергетична незалежність держави.

Як зустрічають атомники День енергетика? З яким річним багажем підійшли до  свого головного свята? – Відповісти на ці запитання допоможе перелік фактів і подій з життя колективу. 

ОТЖЕ, РІК 2009-ий...

ДОВЕЛИ ВІДПОВІДНІСТЬ СВІТОВИМ СТАНДАРТАМ

2009 рік для ВП «Южно-Українська АЕС»  пройшов під знаком МАГАТЕ. На підприємстві працювало 7 місій Міжнародного агентства з атомної енергії. Експерти найвпливовішого в світі контролюючого органу в області атомної енергетики оцінили проектну безпеку трьох атомних блоків-мільйонників, визнавши її відповідність усім світовим вимогам.

 Вперше в Україні фахівці МАГАТЕ проінспектували процес поводження з радіоактивними відходами та програму зняття енергоблоків з експлуатації. Місія також завершилася з позитивним результатом – діяльність ВП ЮУ АЕС у даних напрямках визнана такою, що відповідає визначеним у світі нормам. 

Ретельній перевірці  було піддано й експлуатаційну безпеку южно-українських блоків. На третьому «мільйоннику» експерти МАГАТЕ працювали повторно (постмісія – обов'язкова процедура, що застосовується для перевірки виконання виданих рекомендацій). Відповідно до висновків експертів, випадків недостатнього прогресу із запропонованих у ході початкової місії (2006 р.) рекомендацій та пропозицій не відмічено – вони або виконані в повному об'ємі, або знаходяться у стадії реалізації.

На першому та другому «мільйонниках» місія МАГАТЕ з експлуатаційної безпеки працювала вперше. За її результатами не було зафіксовано жодної обов'язкової для виконання рекомендації. 9 внесених пропозицій, згідно зі встановленими правилами, можуть бути реалізовані на розсуд адміністрації підприємства. Атомники вже сьогодні запевняють, що візьмуть до уваги всі поради провідних світових фахівців. У ході місії експерти виявили також дві позитивні практики, які будуть рекомендовані для впровадження на інших АЕС світу.

 

 РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ - ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ

Набув чинності практичний етап реалізації великого міжнародного проекту реконструкції системи підготовки води для потреб Южно-Української АЕС. Розпочато монтаж нового сучасного устаткування хімводоочистки, яке повністю змінить існуючу технологію підготовки води для власних потреб АЕС, значно поліпшить її якість і виведе підприємство на рівень кращих зарубіжних зразків. Впровадження прогресивної технології дозволить підвищити рівень безпечної експлуатації енергоблоків, знизити утворення радіоактивних відходів і зменшити вплив на навколишнє середовище.

 

Протягом року у ВП ЮУ АЕС велась планомірна робота з удосконалення системи радіаційного контролю. На атомній станції створюється автоматизована система контролю радіаційної обстановки – АСКРО, яка на сьогоднішній день є найоптимальнішою схемою збору, обробки та зберігання інформації про стан навколишнього середовища. АСКРО дозволяє отримувати дані в режимі реального часу. Її програмне забезпечення дає можливість не лише аналізувати поточну радіаційну обстановку, а й прогнозувати її з урахуванням метеорологічних параметрів. На сьогодні вже змонтовано та введено в дослідну експлуатацію 3 центральні, 13 периферійних і 2 метеорологічні пости контролю.

 

ПРАЦЮВАЛИ НА ПРОДОВЖЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

На енергоблоці №1 ЮУ АЕС виконано ресурсне обстеження корпусу реактора, внутрішньокорпусних пристроїв і опорних конструкцій.  Таким чином,  реалізована одна з головних робіт у процесі підготовки до продовження експлуатації блоку. Реакторна установка - головний елемент для атомної станції. До оцінки її стану пред'являються дуже жорсткі вимоги. Тому від результатів повномасштабного контролю корпусу реактора залежатиме можливість роботи енергоблоку в надпроектний термін. 

Всього деталізований план-графік підготовки першого южно-українського блоку до продовження експлуатації включає 250 пунктів. На кінець 2009 року виконано більше половини з них.

 

ЩЕ ОДИН КРОК ДО ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ПАЛИВА

На Южно-Українську АЕС надійшли 42 паливні касети фірми «Westinghouse» (США). Таким чином, розпочався другий етап українсько-американської угоди щодо впровадження проекту кваліфікації ядерного палива для АЕС України. На даному етапі виконано вхідний контроль прибулих паливних збірок. У активну зону реактора 3-го енергоблоку вони будуть завантажені в ході ремонтної кампанії в січні 2010 року. Перші 6 дослідних тепловиділяючих збірок виробництва «Westinghouse» відпрацювали на блоці №3 протягом 4 паливних кампаній. За весь період експлуатації зауважень до них не зафіксовано.

 

 

БУДІВНИЦТВО ГАЕС ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Рішенням уряду Ташлицьку гідроакумулюючу станцію на Південному Бузі внесено до переліку об'єктів першочергового значення, фінансування яких здійснюється зі спеціального фонду державного бюджету. На заводах-виробниках замовлено основне устаткування для гідроагрегату №3. Будівельники впевнені, що при достатньому рівні фінансування його буде введено в дію у встановлені терміни.

АТОМНИКИ – ЗАХИСНИКИ ПРИРОДИ

ВП «Южно-Українська АЕС» прийнято колективним членом Обласної спілки охорони природи. Цій події передували громадські слухання «Екологія і Южно-Український енергокомплекс», які пройшли в Миколаєві. Фахівці енергокомплексу надали їх учасникам докладну інформацію про екологічну та радіаційну обстановку на ЮУ АЕС, Олександрівській ГЕС і Ташлицькій ГАЕС, результати багаторічного моніторингу навколишнього середовища в зоні спостереження навколо атомної станції, перспективи розвитку ВП ЮУ АЕС. 

 

Завершує черговий трудовий рік колектив Южно-Українського енергокомплексу з відчуттям задоволення за свою працю – річний план атомники готуються виконати до 28 грудня. Кожен 10-й кіловат електроенергії в Україні вироблений, завдяки їх роботі.

Надихає енергетиків і той факт, що вже з 1 січня 2010 року набуде чинності новий Закон України, що упорядковує питання соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає в Миколаївській області та на територіях зони спостереження Южно-Української атомної станції. Завдяки внесеним змінам до Законів України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про електроенергетику», затвердженим народними депутатами в листопаді поточного року, визначено порядок і конкретні механізми надання цієї компенсації. 

Відповідно до прийнятих законодавчих норм, при будівництві нових енергоблоків АЕС частина освоюваних коштів буде спрямовуватися на спорудження об'єктів соціального призначення.

Що стосується вже діючих ядерних установок, то з 1 січня 2010 року 1% від оплати за реалізовану продукцію Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», що об'єднує всі атомні станції Україні,  направлятиме на створення та підтримку спеціальної соціальної інфраструктури. Кошти перераховуватимуться до спеціального фонду державного бюджету, з якого будуть проводитися виплати соціально-економічної компенсації ризику у вигляді субвенцій. Визначено чіткі пропорції розподілу коштів, що надходитимуть: 30% - до обласного бюджету, 55% - до бюджетів територіальних громад, що проживають у зоні спостереження Южно-Української АЕС (райони, міста обласного підпорядкування) і 15 % - до бюджету міста-супутника АЕС.

Відтепер законодавчо закріплено і тариф на електроенергію для населення, що проживає в 30-кілометровій зоні атомної електростанції, у розмірі 70% від тарифу, що діє для відповідної групи.

Таким чином, южно-українські енергетики сподіваються, що зможуть не тільки вносити свій гідний внесок у енергобезпеку країни, але й допомогти своїм землякам,  сприяючи соціальному розвитку  прилеглих територій.

 

Читайте також

Виїзд комісії

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Якщо фізична особа, надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на...

Мобільний застосунок «Пенсійний фонд України»: як авторизуватися на вебпорталі електронних послуг Фонду зі смартфона?

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Мати постійний доступ до своєї електронної трудової книжки чи до інформації про призначену пенсію, с...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

  Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, командира стріл...

Робоча нарада

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

16.09.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під головуванням заступ...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 17.09.2024

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

  Станом на 17 вересня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської тер...

Шановні рятівники!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю вас з професійним свято...